Swiatzwierzat.pl
Pies w restauracji

unsplash/Daniel Brunsteiner

Klientka restauracji zamawia wodę dla psa. Kwota na paragonie przyprawiła ją o wściekłość

26 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Klientka pewnej francuskiej restauracji podzieliła się swoją oburzającą historią. W trakcie składania zamówienia poprosiła o miskę wody dla swojego psa. Gdy poprosiła o rachunek, dostrzegła, że doliczono do niego dodatkową opłatę.

Zabieranie psa do restauracji i barów stało się ostatnio całkiem modne. Choć powstaje coraz więcej obiektów przyjaznych zwierzętom, a miski ze świeżą wodą wystawione przed kawiarniami czy sklepami stają się normą, to w dalszym ciągu właściciele zwierząt burzą się na zasady panujące w obiektach użyteczności publicznej.

Klientce restauracji kazano zapłacić za wodę dla psa

Kobieta, którą spotkała nieprzyjemna sytuacja w restauracji, opisała swoją historię w sieci. Feralnego dnia umówiła się z koleżanką na relaksujący posiłek w restauracji i zabrała ze sobą swojego ukochanego psa imieniem Wall-E.

Na dworze panowała wysoka temperatura, dlatego mając na uwadze zdrowie swojego zwierzaka, kobieta poprosiła o miskę wody. Kelner spełnił prośbę klientki, a przy okazji postawił na stole karafkę darmowego napoju dla gości.

Akcja ratunkowa kotka

Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom. W komorze silnika utknęło zwierzątko

CZYTAJ DALEJ

Po skończonym posiłku kobieta poprosiła o rachunek. Gdy kelner położył przed nią paragon, zauważyła, że kwota do zapłaty różni się od początkowych założeń. Jak się okazało, do rachunku doliczono opłatę za wodę dla pupila.

Spytany o dodatkową pozycję na paragonie kelner wyjaśnił, że klientka ​​musi uiścić niewielką kwotę obejmującą dezynfekcję miski. Ten argument jeszcze bardziej oburzył właścicielkę zwierzęcia.

- Karafka z wodą jest darmowa, ale za wodę dla mojego psa muszę płacić? To nie kwota mnie szokuje, a raczej fakt, że płacę za dobro mojego zwierzaka! Gdy następnym razem muszę przyjść do restauracji z własnymi sztućcami i talerzem, aby nie płacić za "wypożyczenie"? - skomentowała autorka wpisu.

Polityka restauracji budzi mieszane uczucia

Zdjęcie paragonu zostało opublikowane na popularnym facebookowym fanpage'u "Ticket De Caisse En Colère", zapoczątkowując zażartą dyskusję w sekcji komentarzy. Niektórzy zgodzili się, że restauracja powinna pobierać opłaty, podczas gdy inni przyznali, że to oburzające, że właściciele płacą za wodę z kranu w misce dla psa. 

- Tak, na pewno restaurator musi dodać 30 centów do rachunku, inaczej zbankrutuje. To super komercyjna restauracja, której trzeba unikać, gdy jesteśmy z naszymi zwierzakami, dobra reklama - ironizuje jeden z internautów.

- Restauracja, której trzeba unikać. Osobiście zawsze proszę o miskę wody dla psa i zostawiam napiwek wyższy niż 30 centów - napisała kolejna osoba.

- Dlatego zawsze wychodzę z pełnym wyposażeniem: miska, woda, smakołyki - poradziła inna właścicielka psów.

Opisana historia skłoniła jednego z użytkowników do podzielenia się nieco bardziej optymistycznymi doświadczeniami z wizyt w restauracjach w towarzystwie czworonożnych przyjaciół:

- Pewnego dnia byłem z przyjaciółką na tarasie w nadmorskim barze. Ona była ze swoimi 2 małymi pieskami, było bardzo gorąco. Przyszła kelnerka i zanim przyjęła nasze zamówienie podrzuciła dużą miskę zimnej wody. Widząc nasze spojrzenia, wyjaśniła: tutaj zwierzęta mają pierwszeństwo - napisał pod wpisem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: wamiz.

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. W rumowisku ratownicy znaleźli małego psa

Czytaj więcej >

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >