Swiatzwierzat.pl
Dziewczynka z pytonem

youtube/truly

Nakręcił zabawę córki z wężem dusicielem. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające 14-miesięczną Alyssę Guarin z Michigan tarzającą się po dywanie z... pytonem. Nieświadoma niebezpieczeństwa dziewczynka podchodzi z niespotykaną ufnością do gigantycznego gada, co zszokowało wielu internautów. Wielu z nich wyraziło ogromne oburzenie postawą jej rodziców.

Dzieci od swoich pierwszych chwil uwielbiają kontakt z naturą i zwierzętami. Zazwyczaj mają sposobność do wspólnych drzemek, posiłków i zabaw z psami, kotami i innymi popularnymi zwierzątkami domowymi. Co jednak w przypadku, gdy pupilem jest 4-metrowy wąż dusiciel?

14-miesięczne dziecko w objęciach pytona

Film przedstawia zabawę 14-miesięcznej dziewczynki z blisko 4-metrowym pytonem birmańskim o imieniu Nay Nay. Całość zdarzenia nadzoruje ojciec dziecka, który z radością dokumentuje każdą interakcję pomiędzy zwierzęciem a maleństwem.

- Mam nadzieję, że ludzie nie będą mnie oceniać - mówił 34-letni Jamie Guarino, opiekun dziewczynki. 

Mężczyzna jest hodowcą oraz sprzedawcą węży, a zamieszczonym w sieci filmem chciał przekonać ludzi, że gady mogą być wspaniałymi pupilami, a nawet kompanami najmłodszych. Obserwując wymianę czułości pomiędzy malutką córeczkę a wężem, chciał przedstawić światu międzygatunkowe świadectwo miłości.

Wkrótce jednak okazało się, że publikacja nagrania przyniosła Guarimo wyłącznie negatywne rezultaty i efekt odwrotny od zamierzonego.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Tokio 2020. Ostrygi przejęły tor regatowy, wyłowiono ich aż 14 ton

CZYTAJ DALEJ

Internauci przeciwni szokującym metodom wychowawczym

Krótko po publikacji prowokacyjnego wideo, motywy działania mężczyzny wzbudziły wiele kontrowersji wśród użytkowników sieci. Widzowie filmu skrytykowali postawę ojca dziecka, zarzucając mu skrajną nieodpowiedzialność i głupotę. Wielu proponowało zgłoszenie sprawy na policję, co mogłoby doprowadzić do utraty praw rodzicielskich przez 34-latka.

- To wielka głupota. Wąż po prostu był najedzony. W przeciwnym razie sam byś nie dał rady obronić własnego dziecka” – pisze w komentarzu pod filmem użytkownik alexz17.

- Pewnego dnia nie będzie ci tak do śmiechu – najgorszy ojciec na tej planecie – zauważyła osoba o pseudonimie Sryno.

Jamie Guarino odpiera zarzuty internautów, przekonując, że wcale nie naraził dziecka na śmiertelne niebezpieczeństwo. Winy doszukuje się w niewiedzy i uprzedzeniach wobec hodowanych przez siebie gatunków zwierząt.

- Ci z was, którzy mogą uznać ten film za nieodpowiedzialny lub niebezpieczny, proszę, poświęćcie chwilę na zrozumienie całego tematu. Nie oceniajcie na podstawie strachu lub tego, że czegoś nie rozumiecie. Węże mogą być i są kochającymi zwierzętami. One nie są takie złe - argumentował Guarino.

Warto podkreślić, że widoczny na nagraniu pyton birmański jest w stanie z łatwością zabić dziecko, natomiast większe osobniki zdolne są obezwładnić i zabić nawet dorosłego człowieka.

Zobacz nagranie:

Źródło: TVP.info, plotek.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >