Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Najstarsze zwierzę z ZOO w Europie, mieszka w Polsce i świętuje urodziny. Niewiarygodne ile dożyło lat
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 20.05.2023 10:53

Najstarsze zwierzę z ZOO w Europie, mieszka w Polsce i świętuje urodziny. Niewiarygodne ile dożyło lat

aligatorzyca Marta urodziny
facebook/ZOO Płock

ZOO w Płocku ma niemały powód do świętowania. Żyjąca tam aligatorzyca Marta dożyła sędziwego wieku. Już teraz jest najstarszym okazem zamieszkującym ogrody zoologiczne w całej Europie. Jak się okazuje, w tym szczególnym dniu zaplanowano całą masę atrakcji, aby uświetnić ten dzień zarówno jej, jak i wszystkim turystom.

Urodziny aligatora z płockiego ZOO odbędą się 20 maja br. Dokładnie w tym dniu, kiedy zwierzę przyszło na świat kilkadziesiąt lat temu. Co ciekawe Marta to prawdziwa gwiazda, a za sobą ma karierę, która pozwoliła jej zabłysnąć nawet w produkcjach filmowych.

ZOO organizuje urodziny aligatorzycy Marty

Marta z płockiego ogrodu zoologicznego skończy 20 maja br. 93 lata! To piękny wiek, który klasyfikuje ją na samym szczycie najstarszych osobników żyjących we wszystkich ZOO w Europie. Dumna seniorka jest jednym z najchętniej oglądanych okazów w placówce od lat. Jej miłośnicy odwiedzają ją regularnie, a w sieci nie brakuje zrobionych przez nich zdjęć, na których aligatorzyca pozuje jak prawdziwa modelka.

93. urodziny to świetna okazja do zorganizowania hucznego przyjęcia na cześć Marty. Tego dnia wszyscy odwiedzający, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli placówki, mogą liczyć na moc atrakcji.

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!

Ogród zoologiczny w Płocku zaprasza na imprezę urodzinową

- Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania 93. urodzin naszej aligatorzycy Marty. Już 20 maja po raz kolejny odśpiewamy jej "200 lat" - zaprasza płockie ZOO w swoich social mediach.

Aby umilić ten dzień nie tylko Marcie, ale i turystom, którzy zdecydują się spędzić go w jej towarzystwie, przewidziane jest mnóstwo atrakcji. Między innymi wszyscy będą mieli okazję obejrzeć specjalne, pokazowe karmienie aligatorzycy. Oprócz tego seniorka otrzyma tort z ryb, które uwielbia. Na słodki poczęstunek będą mogli liczyć również jej goście. Natomiast dla najmłodszych przygotowano animacje i konkursy z nagrodami.

Aligatorzyca Marta to prawdziwa gwiazda

Okazuje się, że 93-letnia aligatorzyca, która może pochwalić się tytułem najstarszego osobnika w ZOO w całej Europie, ma za sobą nawet rolę w produkcji filmowej. W 1970 roku zaprezentowała się przed kamerami podczas nagrywania filmu w reżyserii Andrzeja Kondratiuka “Hydrozagadka”.

Jak na prawdziwą gwiazdę przystało, zwierzę, które trafiło do ogrodu zoologicznego w Płocku dzięki Polonii z USA i Argentyny, widok fanów nie robi na niej większego wrażenia. Choć aligatory w niewoli dożywają około 60-70 lat, mamy nadzieję, że Marta będzie obchodzić swoje urodziny jeszcze nie raz!

źródło: tvp.pl; rmf24.pl