Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Znaleźli aligatora w tragicznym stanie, koszmar, co miał w brzuchu. "Tragedia tej sytuacji jest przypomnieniem"
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 26.03.2023 18:57

Znaleźli aligatora w tragicznym stanie, koszmar, co miał w brzuchu. "Tragedia tej sytuacji jest przypomnieniem"

aligator
fot. LAASD/Splash News/EAST NEWS

W jednym z brooklyńskich jezior w Nowym Jorku znaleziony został aligator. Samica była wychudzona i zmarznięta. Jej stan był zły, a zdjęcie rentgenowskie wykazało, że połknęła ona korek od wanny.

Gad został znaleziony jakiś czas temu w jeziorze Prospect Park przez pracowników Departamentu Parków i Rekreacji Nowego Jorku. Aligatorem zajęli się pracownicy miejscowego zoo. 

Aligator znaleziony w Nowym Jorku

Wiek aligatora oszacowano na 5-6 lat. W tym wieku samica powinna mierzyć około 1,5 metra i ważyć pomiędzy 13, a 16 kilogramów. Była niestety tak wychudzona, że ważyła mniej niż 7 kilogramów. Nie wiadomo ile czasu spędziła w jeziorze. 

W ciele zwierzęcia znaleziono 10-centymetrowy korek do wanny. To sugeruje, że jeszcze do niedawna aligator mógł być czyimś zwierzęciem domowym. Korek nie został natychmiast usunięty, bo mogło to być niebezpieczne dla życia gada.

Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

Aligator nie mógł jeść samodzielnie

Zwierzę zostało jednak otoczone odpowiednim wsparciem i czekano jak zareaguje na leczenie. Gad nie mógł także samodzielnie jeść. Pracownicy zoo dokarmiają go przez rurkę, by zapewnić mu niezbędne składniki.

Zoo w swoim oświadczeniu napisało:

Tragedia tej sytuacji jest przypomnieniem, że dzikie zwierzęta są dobrymi zwierzętami domowymi i że odpowiedzialne posiadanie takich zwierząt oznacza dokonywanie wyborów, które nie będą miały negatywnego wpływu na nie lub na środowisko.

 

Dołącz do nas

W Nowym Jorku posiadanie aligatorów jest nielegalne, choć w innych stanach ich populacje są dość duże.

Źródło: tvn24.pl

Tagi: Aligator