Jeż rozpromienia się na widok jedzenia. Czysta słodycz
Właściciel niewielkich rozmiarów jeża opublikował w sieci wideo, przedstawiające porę karmienia kolczastego pupila. Zwierzak musi jednak chwilę poczekać, nim napełni swój brzuszek. Gdy jego marzenie się spełnia, mina malucha wyraża więcej niż tysiąc słów!
Od pewnego czasu można zauważyć, że jeże pigmejskie cieszą się coraz większą popularnością jako zwierzaki domowe. W sieci roi się od filmów przedstawiających te urocze zwierzęta w najróżniejszych sytuacjach.
Podwieczorek dla jeżyka
Na jednym z nagrań, zdobywającym rozgłos na mediach społecznościowych, możemy obserwować jeża podczas karmienia. Jego opiekun podtyka mu pod nos malutką kuleczkę spoczywającą na łyżeczce.
Chociaż z początku zwierzak miał dosyć skwaszoną minę, gdy tylko łyżeczka z ulubionym przysmakiem znalazła się w jego zasięgu, humor zaczął mu wyraźnie dopisywać. Maluch wyprostował grzbiet, wyciągnął łapki, po czym zaczął się oblizywać z niecierpliwością.
Kiedy wreszcie możemy podziwiać słodką kuleczkę w całej okazałości, przekąska trafia do jego pyszczka. Jeżyk z zadowoleniem zajada smakołyk i aż cały promienieje ze szczęścia! Musiał mu bardzo smakować.
Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad adopcją jeża pigmejskiego? Poniżej znajdziecie garstkę kluczowych informacji dotyczących hodowli tych zwierząt.
Jeż pigmejski podbija polski rynek zoologiczny
Podstawową informacją na temat jeży jest fakt, iż są one największymi ssakami owadożernymi w Polsce. Żywią się głównie karmą mięsną, larwami owadów, ale też niektórymi owocami. Zwierzęta te wykazują wzmożoną aktywność nocą, natomiast za dnia większość czasu przesypiają schowane w swoich kryjówkach. Śpiący jeż zwija się w kulkę najeżoną ostrymi kolcami, które niełatwo wyciągnąć. Postępuje tak również w obliczu zagrożenia, chcąc zniechęcić drapieżnika do ataku.
Co więcej, eksperci przekonują, że "tuptusie" są łatwe w utrzymaniu, lubią samotność i są łagodne, lecz ich zaufanie niestety trudno zdobyć. Czy natomiast robią dużo hałasu w nocy? Rzeczywiście jeże mają tendencję do szybkiego przebierania nóżkami, lecz wbrew pozorom, wcale nie tupią. Kupno jeża może być dobrym rozwiązaniem w przypadku osób marzących o adopcji zwierzęcia, ale borykających się z alergię. Jeż jest jednym z nielicznych zwierząt, które nie wywołują reakcji uczulających u osób wrażliwych na sierść.
Zobacz nagranie:
Źródło: youtube, kochamyzwierzaki.pl
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!
Behawiorystka zdradza mroczny sekret właścicieli zwierząt. „Robią z psów narkomanów"
Piechur na medal. Kot mieszkający w bazie wojskowej nauczył się maszerować
Znalazł w ogródku podejrzaną dziurę i włożył do niej palec. Szybko tego pożałował