Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Nagranie z Tatr rozwścieczyło internautów. Zdezorientowani turyści nie wiedzieli, jak mają się zachować
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 16.11.2023 14:09

Nagranie z Tatr rozwścieczyło internautów. Zdezorientowani turyści nie wiedzieli, jak mają się zachować

Jeleń na szlaku turystycznym
Jeleń na szlaku turystycznym, źrodło: facebook.com @Tomasz Gawor

Jesień w tym roku zaskakuje nie tylko piękną pogodą. Turyści na jednym z tatrzańskich szlaków mieli okazję stanąć twarzą w twarz z dzikim zwierzęciem. Wśród tłumu ludzi nagle pojawił się dorosły samiec jelenia. Czworonóg chętnie pozował do zdjęć i nigdzie się nie spieszył. Nagranie z czworonogiem w roli głównej stało się hitem w mediach społecznościowych. 

Szalki w polskich Tatrach są pełne turystów

Tatrzański Park Narodowy jest miejscem, które przez cały rok przyciąga mnóstwo turystów. Zazwyczaj w okresie jesieni szlaki nieco pustoszeją, jednak ze względu na wyjątkowo sprzyjającą pogodę w tym roku, w górach nieustannie jest mnóstwo miłośników gór.

Okazuje się, że również dzikie zwierzęta żyjące na tamtych terenach, wciąż są bardzo aktywne. Niektóre gatunki szykują się do snu zimowego, z kolei pewien duży roślinożerca postanowił poświęcić złotą polską jesień na zwiedzanie i nawiązywanie nowych znajomości. 

Weterynarz ostrzega. Jedna z rzeczy, którą każdy ma w domu, może być śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt

Dzikie zwierzę weszło na szlak turystyczny. Spacerowało wśród tłumu ludzi

W pewnym momencie, na jednym z popularnych szlaków turystycznych w Tatrzańskim Parku Narodowym, wśród tłumu ludzi pojawiło się dzikie zwierzę. To był dorosły samiec jelenia z imponującym porożem.

Czworonóg jak gdyby nigdy nic, spokojnie przechadzał się wzdłuż ścieżki, raz na jakiś czas zatrzymując się, żeby się rozejrzeć lub powąchać turystów. 

Jeden ze świadków zdarzenia nagrał nietypowo zachowującego się jelenia. Filmik udostępnił na mediach społecznościowych, podpisując je: “Zaklinacz jeleni”. Miał na myśli osobę, na którą czworonóg zwrócił szczególną uwagę. 

hjghg.JPG
Jeleń wydawał się być przyzwyczajony do kontaktu z ludźmi, źródło: facebook.com @Tomasz Gawor
hgfhg.JPG
Zwierzę zwróciło szczególną uwagę na jednego z turystów, źródło: facebook.com @Tomasz Gawor

Filmik z jeleniem stał się hitem na mediach społecznościowych

Nie wiadomo, dlaczego jeleń zachowywał się w tak nietypowy dla dzikich zwierząt sposób. Nie da się jednak ukryć, że wzbudził on wśród internautów ogromne poruszenie:

  • “To jest jego rejon”;
  • “Pierwszy raz widzę jelenia, który chce zdjęcie z człowiekiem, a nie odwrotnie”;
  • “Nasz dzielny strażnik”;
  • “Ale piękny okaz”;
  • “Tak się kończy dokarmianie dzikich zwierząt”.

Warto podkreślić, że w razie natknięcia się na dzikie zwierzę, w żadnym wypadku nie należy wchodzić z nim w interakcję. Wszelkie próby dotyku lub przywołania mogą być niebezpieczne. W takiej sytuacji najlepiej jest spokojnie oddalić się od ciekawskiego zwierzęcia.

hgfhgkj.JPG
Jeleń nie miał oporów przed dokładnym obwąchaniem turysty, źródło: facebook.com @Tomasz Gawor
gfdgfd.JPG
Zwierzę chętnie pozowało do zdjęć, źrdło: facebook.com @Tomasz Gawor

Źródło: turystyka.wp.pl, facebook.com @Tomasz Gawor