Na tym zdjęciu są trzy węże, choć trudno w to uwierzyć. Nie mogli ich dostrzec nawet łowcy
Mężczyzna spacerował z psem, kiedy natknął się na swojej drodze na niecodzienny widok. Leśna ściółka przed nim wydawała się poruszać. Po chwili szoku zrozumiał, że ukrywają się w niej jadowite węże. Były nie do odróżnienia od liści i gałęzi, w których się ukryły. Spacerowicz natychmiast chwycił za telefon.
Spacerowicz natknął się w lesie na trzy węże. To prawdziwi mistrzowie kamuflażu!
Właściciel psa z Fairfax County w amerykańskim stanie Wirginia przechadzał się po lesie . W pewnym momencie zauważył kątem oka, że na ściółce coś się poruszało . Zakamuflowane wśród liści węże były tuż przy jego stopach. Miał szczęście, że w ogóle je zauważył, bo inaczej mogłoby się to skończyć tragicznie .
Zaniepokojony zdrowiem spacerowiczów, a w szczególności ich ciekawskich pupili, mężczyzna zadzwonił do organizacji zajmującej się dzikimi zwierzętami, K2C Wildlife Encounters, LLC . Kiedy specjaliści przybyli na miejsce, sami mieli problem ze zlokalizowaniem mistrzowsko zakamuflowanych węży .
– Spójrzcie, co się dzieje, kiedy miedziogłowce ukrywają się w liściach – pisze organizacja na Facebooku. – Magicznie znikają!
W ściółce leśnej ukrywały się trzy grzechotniki. Czy potrafisz je odnaleźć?
Mokasyn miedziogłowiec (Agkistrodon contortrix) jest jadowitym wężem grzechotnikiem. To duży wąż, który osiąga nawet 1 metr długości. Kolor jego grzbietu waha się od żółtawobrązowego do miedzianego. Ma charakterystyczne pręgi, a jego głowa jest czerwonawa, jak wskazuje nazwa gatunkowa.
To najczęściej kąsające węże w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście ich jad jest łagodny i raczej nie zagraża ludziom. Mokasyn miedziogłowiec odgrywają ważną rolę w ekosystemie. Jest odpowiedzialny za kontrolę populacji gryzoni.
Brązowawa barwa węży i ich paski pomogły zakamuflować się im wśród liści. Znalezienie ich to nie lada wyzwanie. Jeśli miałeś z nim problem tak jak przybyli na miejsce eksperci, podpowiadamy, gdzie znajdują się miedziogłowce .
Węże nie zasłużyły na złą opinię
Przy użyciu haków łowcom węży udało się przenieść je z dala od lasu . W czerwonym wiadrze przetransportowano je do bezpieczniejszego miejsca, gdzie nie natkną się na nie spacerowicze.
– Węże są często demonizowane w mediach, a mity i miejsce legendy żywią się lękami – mówi Bonnie Keller z K2C Wildlife Encounters. – Ze wszystkich gatunków to właśnie węże wyrządzają ludziom mniejszą krzywdę niż pies, koń, kot, czy nawet królik .
– Doedukujcie się w kwestii swoich lokalnych węży, żeby wiedzieć, jak wyglądają i gdzie można je znaleźć – mówi Keller, zachęcając ludzi do pogłębiania wiedzy o gadach. – Władza to potęga.
Źródło: thedodo.com