Swiatzwierzat.pl > Psy > Na tory spadł szczeniak. Stanęło całe metro, rozpoczęła się akcja ratunkowa. Podróżujący wstrzymali oddech
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 21.11.2023 13:53

Na tory spadł szczeniak. Stanęło całe metro, rozpoczęła się akcja ratunkowa. Podróżujący wstrzymali oddech

Szczeniak dostał się na tory metra
Szczeniak dostał się na tory metra, źródło: twitter/ MetroCDMX

Podróżowanie publicznymi środkami transportu z pupilem to bardzo odpowiedzialne zadanie. Zwierzę nie powinno przeszkadzać innym podróżnym, a co najważniejsze musi być odpowiednio zabezpieczone. W innym wypadku może stać mu się krzywda. Na własnej skórze przekonała się o tym kobieta, której pies wpadł na tory metra.

Szczeniak znalazł się na torach metra

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło, gdy podróżująca metrem kobieta z psem weszła na peron. Po chwili szczenię wymknęło jej się spod kontroli i biegało wolno między podróżnymi. Niestety ze względu na młody wiek zwierzę nie było jeszcze nauczone, jak zachowywać się w miejscu publicznym i wszystko wskazuje na to, że w pewnym momencie spanikowało.

Piesek nieszczęśliwie spadł z peronu na tory, po których jeździ metro. Na domiar złego znalazł się w pobliżu kabli elektrycznych przebiegających wzdłuż trasy. Bezpośredni kontakt z nimi dodatkowo narażał go na najgorsze. Wszyscy przechodnie z właścicielką szczenięcia na czele w tym momencie wstrzymali oddech.

Nigdy nie pomyśleliby, że spacer z psem będzie ich tyle kosztować. Nagle zatrzymali ich mundurowi

Właścicielka psa zaalarmowała służby ratownicze

Nie zwlekając ani chwili, kobieta, której uciekł szczeniak, wezwała na pomoc służby ratownicze stacjonujące na stacji metra na stacji Chabacano w Meksyku. Okazało się, że nie ma innej możliwości, jak niezwłoczne odcięcie prądu na całym odcinku. Przerwa w funkcjonowaniu trwała około dwóch minut.

Na szczęście, dzięki sprawnej akcji ratunkowej, służbom udało się wyciągnąć z torów psa i oddać w ręce właścicielki. Nie da się jednak ukryć, że w chwili, gdy przerażony malec znalazł się na trasie, po której przejeżdża rozpędzone metro, wszyscy dookoła wstrzymali oddech w obawie o jego życie.

Pracownicy metra apelują do właścicieli psów

Po całej mrożącej krew w żyłach sytuacji przedstawiciele metra wystosowali apel do wszystkich podróżujących z pupilami. Poruszają w nim niezwykle ważną kwestię, której przestrzeganie jest kluczowe dla bezpieczeństwa psów. Niezwykle ważne, by zadbać o to, aby zwierzę było odpowiednio zabezpieczone, a jeśli jego wielkość na to pozwala, powinno znajdować się w transporterze.

Odpowiedzialne zachowanie właścicieli psów na pewno przyczyni się do tego, by unikać tak niebezpiecznych sytuacji, jaka miała miejsce w ostatnim czasie w metrze w Meksyku. Każdy, nie tylko opiekunka szczeniaka, powinien wyciągnąć z niej wnioski.

źródło: publimetro.com.mx