Swiatzwierzat.pl
Myśliwy

Marta Wosak

Myśliwy strzelał do dzików pod oknami mieszkań. Na wszystko patrzyły dzieci

7 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W biały dzień na największym osiedlu mieszkaniowym w Wałbrzychu spacerował mężczyzna z bronią. W pewnym momencie urządził sobie polowanie na dziki pod samymi oknami. Incydent nagłośniła lokalna aktywistka, której zdaniem "zwierzęta nie powinny ginąć na oczach dzieci, po osiedlu nie powinni chodzić ludzie z bronią".

W poniedziałek, 6 grudnia w mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący rzezi dzików, która rozegrała się na oczach przerażonych mieszkańców. Jak przekazuje "Fakt", dziki od dłuższego czasu pojawiały się w okolicy, naprzykrzając się ludziom. Po nieskutecznych próbach odłowu zwierząt ostatecznie Urząd Miasta wydał zgodę na ich ostrzał.

Myśliwy urządził sobie polowanie na dziki na osiedlu

Około godziny 14 na osiedlu przy ulicy Fortecznej w Wałbrzychu pojawił się mężczyzna z bronią załadowaną ostrą amunicją. Strzelał do zwierząt w bezpośredniej bliskości zamieszkanych budynków, a następnie zabite osobniki wrzucał na przyczepę.

Mrożącą krew w żyłach sytuację obserwowali z balkonów mieszkańcy oraz przechodnie, w tym małe dzieci. Okazuje się, że nikt nie został uprzedzony o planowanym odstrzale.

- Facet z bronią mordujący dziki. W biały dzień. To niedopuszczalne. Do czego jeszcze posuną się myśliwi? Zastrzelone 6 osobników. Nie odpuszczę tego - napisała Marta Wosak, lokalna aktywistka na rzecz ochrony praw zwierząt, współpracująca m.in. z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami.

Mieszkanka Wałbrzycha obiecała nie odpuścić i zgłosiła sprawę na policję. W aktualizacjach do wpisu poinformowała, że w trakcie odstrzału dzików "złamane zostały przepisy", gdyż obowiązuje zakaz strzelania do zwierzyny w odległości mniejszej niż 500 m od miejsca zebrań publicznych w czasie ich trwania lub w odległości mniejszej niż 150 m od zabudowań mieszkalnych.

Sprawą zainteresował się Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. We wpisie na Facebooku poinformował, że myśliwy poniesie konsekwencje swoich czynów.

- Po analizie materiału dokumentującego dzisiejsze zdarzenia na osiedlu Podzamcze, podjąłem decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu działań myśliwych i złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez myśliwego dokonującego odstrzału - napisał włodarz.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Fakt, facebook/Marta Wosak

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

doberman

Pozostałe

Doberman kontra szczeniak wielkości filiżanki. Kto kogo pogonił?

Czytaj więcej >
Kociarz z Aleppo

Pozostałe

Kiedy wszyscy uciekali przed wojną, on został, by ratować zwierzęta. Setki kotów zawdzięczają życie "Kociarzowi z Aleppo"

Czytaj więcej >
Tańczący kot

Pozostałe

Świat oszalał na punkcie "roztańczonego" kota. Zabawne wideo ma już ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >
bokser przy zniszczeniach

Pozostałe

Bokser został sam w domu i nieźle narozrabiał. Niewinny wybryk kosztował właścicielkę fortunę

Czytaj więcej >
Piesek

Pozostałe

Nastolatek adoptuje szczeniaka z 6 łapami. Nikt poza nim nie chciał dać mu szansy

Czytaj więcej >
Rudy kot

Pozostałe

Przyłapali kocurka na niesłychanym zachowaniu przed lustrem. Wyglądał jak zahipnotyzowany

Czytaj więcej >