Swiatzwierzat.pl

Marta Wosak

Myśliwy strzelał do dzików pod oknami mieszkań. Na wszystko patrzyły dzieci

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W biały dzień na największym osiedlu mieszkaniowym w Wałbrzychu spacerował mężczyzna z bronią. W pewnym momencie urządził sobie polowanie na dziki pod samymi oknami. Incydent nagłośniła lokalna aktywistka, której zdaniem "zwierzęta nie powinny ginąć na oczach dzieci, po osiedlu nie powinni chodzić ludzie z bronią".

W poniedziałek, 6 grudnia w mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący rzezi dzików, która rozegrała się na oczach przerażonych mieszkańców. Jak przekazuje "Fakt", dziki od dłuższego czasu pojawiały się w okolicy, naprzykrzając się ludziom. Po nieskutecznych próbach odłowu zwierząt ostatecznie Urząd Miasta wydał zgodę na ich ostrzał.

Myśliwy urządził sobie polowanie na dziki na osiedlu

Około godziny 14 na osiedlu przy ulicy Fortecznej w Wałbrzychu pojawił się mężczyzna z bronią załadowaną ostrą amunicją. Strzelał do zwierząt w bezpośredniej bliskości zamieszkanych budynków, a następnie zabite osobniki wrzucał na przyczepę.

Mrożącą krew w żyłach sytuację obserwowali z balkonów mieszkańcy oraz przechodnie, w tym małe dzieci. Okazuje się, że nikt nie został uprzedzony o planowanym odstrzale.

- Facet z bronią mordujący dziki. W biały dzień. To niedopuszczalne. Do czego jeszcze posuną się myśliwi? Zastrzelone 6 osobników. Nie odpuszczę tego - napisała Marta Wosak, lokalna aktywistka na rzecz ochrony praw zwierząt, współpracująca m.in. z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami.

Mieszkanka Wałbrzycha obiecała nie odpuścić i zgłosiła sprawę na policję. W aktualizacjach do wpisu poinformowała, że w trakcie odstrzału dzików "złamane zostały przepisy", gdyż obowiązuje zakaz strzelania do zwierzyny w odległości mniejszej niż 500 m od miejsca zebrań publicznych w czasie ich trwania lub w odległości mniejszej niż 150 m od zabudowań mieszkalnych. Sprawą zainteresował się Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. We wpisie na Facebooku poinformował, że myśliwy poniesie konsekwencje swoich czynów.

- Po analizie materiału dokumentującego dzisiejsze zdarzenia na osiedlu Podzamcze, podjąłem decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu działań myśliwych i złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez myśliwego dokonującego odstrzału - napisał włodarz.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Fakt, facebook/Marta Wosak

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected].  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]