Swiatzwierzat.pl
kotek

youtube/thedodo

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Rudy kotek bał się nawet najmniejszego kontaktu z człowiekiem. Był przerażony jego głosem, w ogóle nie chciał dać się pogłaskać. Złapanie go zajęło ratownikom dłuższą chwilę. Uratowany maluch zmienił się nie do poznania.

Kot został uratowany przez Jainę z Cats of San Bernardino. Nie posiadał żadnego czipa, prawdopodobnie od zawsze był bezdomny. Kot wychował się na ulicy, co znacznie odbiło się na jego zdrowiu. Był zapchlony, miał mnóstwo ran, jak i stracił jedno oczko. 

Myśleli, że jest niewidomy

Jaina długo nie mogła odłowić kota, ponieważ ten nie chciał dać się złapać. Ukrywał się pośród swoich krzaków. Czując zbliżającą się rękę, uciekał nie pozwalając się nawet dotknąć. Kobieta była pewna, że kot boi się jej, ponieważ jest niewidomy. Jednak późniejsza diagnoza wykazała zupełnie coś innego. Mruczek miał sprawne jedno oczko!

- To jest Apollo. On bardzo cierpi teraz, czuje duży dyskomfort. Staramy się mu pomóc - mówi kobieta.

Kot nie widział ratowników, którzy ocalili mu życie. Jego prawidłowo działające oczko było zaklejone, tam również wdały się różne infekcje. W klinice każdego dnia walczono, aby mruczek podniósł do góry powiekę. Podejrzewano, jaki kolor ma tęczówka, jednak kiedy w końcu udało się otworzyć oko, wszyscy byli pod wrażeniem jej intensywności. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Kot z niebieskim okiem 

Apollo, zdrobniale Pollie okazał się wyjątkowym kotem z bardzo niebieską tęczówką oka. Z początku ukrywał się pod łóżkiem, ale z każdym dniem robił się coraz bardziej otwarty na ludzi. Pomogły w tym codziennie kąpiele, które musiały być wykonywane, ponieważ zwierzak nie potrafił korzystać z kuwety. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, mruczek każdego dnia był myty. W ten sposób był nie tylko czysty, ale i uczył się zaufania do ludzi.

Przemiana kota zajęła 5 miesięcy. Mruczek zmienił się o 180 stopni. Okazało się, że uwielbia wylegiwać się na łóżku, jak i pieszczoty i głaskanie. Zwierzak świetnie dogadywał się nie tylko z ludźmi, ale i z innymi mruczkami. 

- Ale Ty jesteś duży! Piękny i zdrowy chłopiec - słyszymy głos na nagraniu.

Zobaczcie cudowną przemianę:

Podobne artykuły

Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >
kot w oknie

Koty

Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci

Czytaj więcej >
drzwi

Koty

Żona nakryła męża na nietypowej czynności z kotem. Wideo jest hitem w sieci

Czytaj więcej >
kotki

Koty

Nakryła partnera w łazience z kotami. "Żartujesz sobie? Co Ty zrobiłeś?”

Czytaj więcej >