Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Uratowała spaniela przed uśpieniem. Pokochała pomimo jego choroby
Monika Krupska
Monika Krupska 24.03.2022 19:07

Uratowała spaniela przed uśpieniem. Pokochała pomimo jego choroby

piesek leży
instagram/tillythefriendlyloaf

- Kiedy przyjechałam do hodowli dowiedziałam się, że jeden ze szczeniaków jest zdeformowany i nie mogą znaleźć dla niego domu, wobec czego postanowiono o uśpieniu psa. Od razu się w nim zakochałam i postanowiłam go adoptować – powiedziała Anna, właścicielka dla The Dodo.

Adopcja chorego psa

Tilly urodziła się z zespołem krótkiego kręgosłupa. Szacuje się, że na świecie żyje około 30 psów cierpiących na tę przypadłość. Kręgi są mocno ze sobą połączone i ściśnięte, co sprawia, że pies nie może np. odwrócić całego ciała za siebie.

Suczka nie ma jednak problemów z chodzeniem, bieganiem czy bawieniem się. Nie potrafi jedynie wskakiwać na łóżko, ale aby nie potrzebowała pomocy, opiekunka postawiła obok niego malutki schody. Dzięki temu pies samodzielnie może wchodzić i schodzić na materac.

- Ona śpi ze mną w łóżku, zachowując się jak człowiek. Kładzie głowę na poduszce, a łapy przykrywa kocem. Ona zawsze jest blisko mnie, próbuje mnie dotknąć. Kiedy np. gotuję, siedzi między moim nogami, a kiedy pracuję przy biurku, leży koło mnie zarzucając na mnie swoje łapy – dodaje Anna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Wyjątkowa suczka

Choć Tilly urodziła się chora, nie przeszkadza jej to w normalnym funkcjonowaniu. Doskonale dogaduje się z ludźmi, jak i z innymi zwierzakami. Według właścicielki choroba czyni Tilly wyjątkowym czworonogiem. Inność wcale nie jest obrazą i nie należy się jej wstydzić.

Tilly bije rekordy popularności na TikToku, gdzie obserwuje ją ponad 325 tys. internautów. Anna umieszcza tam zabawne filmiki, które zbierają mnóstwo polubień, a tych z pewnością będzie jeszcze więcej. Suczka ma dopiero 3 lata, co oznacza, że jeszcze całe życie przed nią! Jeśli chcecie ją obserwować poszukacie w wyszukiwarce tego nicku: tullythefriendlyloaf.

Jak zaznacza właścicielka suczka nie zmaga się z żadnymi innymi chorobami. Jest przyjaznym psiakiem, którego ciężko nie kochać.

Zobacz zdjęcia:

``
Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Polecane