Swiatzwierzat.pl
harley

VALERIA NAVARRO

Myślała, że uda jej się zmylić owczarka. Zapomniała o jednym drobnym szczególnym

7 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Valeria Navarro myślała, że uda jej się zmylić swojego psa. W tym celu zakryła się bluzą z kapturem i usiadła na ławce. Zapomniała o jednym ważnym szczególe, dzięki któremu czworonożny przyjaciel w mgnieniu oka przejrzał jej plan.

Valeria Navarro i jej rodzina przed laty adoptowali ze schroniska psa w typie owczarka belgijskiego. Przez ostatnie sześć miesięcy młoda kobieta mieszkała za granicą w nadziei na znalezienie pracy przed ewentualną przeprowadzką ze swoim pupilem. Gdy zdecydowała się wrócić po swojego przyjaciela, postanowiła poddać go próbie.

Owczarek belgijski opuścił schronisko i znalazł rodzinę

Valeria poznała się ze swoim ukochanym psem Harleyem w chwili, gdy jej rodzina zdecydowała się zaadoptować go ze schroniska. Pierwsze potkanie miało miejsce około sześć lat temu. Ich wzajemna więź narodziła się niemal od pierwszego wejrzenia. Od tamtej pory trudno było im się rozstawać nawet na krótki czas.

VALERIA NAVARRO
VALERIA NAVARRO

fot. VALERIA NAVARRO

- On jest miłością mojego życia. Mamy niezwykłą więź. Jest dosłownie tym, co kocham najbardziej na świecie – wyjawiła właścicielka Harleya, cytowana przez portal "The Dodo".

Niestety, ze względu na nieoczekiwane okoliczności Valeria i Harley byli zmuszenie rozstać się na pewien czas. Ostatnie pół roku kobieta spędziła zagranicą, gdzie szukała zatrudnienia. Chciała ugruntować swoją obecność na rynku pracy, zanim dołączy do niej jej ukochany psi przyjaciel.

Agata Kulasiewicz

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

CZYTAJ DALEJ

Valeria myślała, że uda jej się zmylić swojego psa

Mimo rozłąki, Herley nadal zajmował szczególne miejsce w sercu Valerii. Jak się okazało, pies także nie zapomniał o swojej opiekunce. Kiedy kobieta wróciła do domu, zdecydowała, że zrobi niespodziankę swojemu psu. Mianowicie usiadła na ławce w parku, naciągając na głowę kaptur, który całkowicie zasłonił jej twarz. Chciała sprawdzić, czy Harley będzie w stanie odróżnić jej zapach od pozostałych spacerowiczów.

Jak się okazało, wystarczyła chwila, by pies wyczuł, że tuż obok znajduje się jego ukochana pani. Całe zajście nagrała nie tylko ona, ale także tymczasowi opiekunowie Harleya. Z dwóch perspektyw doskonale widać radość zarówno u psa, jak i jego właścicielki.

- Rozpoznał mnie! Byłam taka szczęśliwy. Moje serce eksplodowało. Był bardzo podekscytowany. To było niesamowite – zrelacjonowała szczęśliwa Valeria Navarro.

Jednym z najważniejszych czynników, dzięki którym pies odróżnia swojego właściciela od innych ludzi, jest zapach. Ukochany człowiek pachnie w sposób, który zwierzęta zapamiętują i odróżniają od innych. Co więcej, badania wykazały, że pies, który raz nauczył się jakiegoś zapachu, zapamięta go i rozpozna nawet po kilku miesiącach, a nawet latach

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: thedodo.com

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zjada odchody? Powodów jest wiele. Wyjaśniamy, skąd bierze się ten problem

Czytaj więcej >

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

Czytaj więcej >

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >