Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Myślał, że do ściany przyczepił się suchy liść. Przyjrzał się bliżej i dostrzegł, że stworzenie się rusza
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 03.10.2023 15:22

Myślał, że do ściany przyczepił się suchy liść. Przyjrzał się bliżej i dostrzegł, że stworzenie się rusza

Tajemnicze zwierzę
Tajemnicze zwierzę. Źródło: thedodo.com @Andrew James

Mężczyzna o imieniu Andrew, wychodząc z własnego domu, natknął się na dziwną kępkę na ścianie. Znalezisko wyglądało jak kilka zwiędłych liści, które utkwiły w szczelinie. Jednak po bliższym przyjrzeniu, jasno stało się, że to z całą pewnością jakaś żywa istota. Wyglądała dziwnie. Dlatego mężczyzna zrobił jej zdjęcie i poprosił o identyfikację specjalistów. Odpowiedź na jego zagwozdkę była zaskakująca. 

Wychodząc z domu natknął się na dziwną istotę

Pewnego dnia, mężczyzna o imieniu Andrew zauważył na zewnętrznej ścianie swojego domu dziwny obiekt. To było coś, co na pierwszy rzut oka wyglądało jak kępka liści wciśnięta w pęknięcie tynku. Jednak kiedy właściciel nieruchomości przyjrzał się dokładniej znalezisku, zdał sobie sprawę z tego, że z całą pewnością jest to jakiś żywy organizm. Istota w pewnym momencie pokazała coś, co wyglądało na główkę. 

Zwierzętom zdarza się przybierać łudząco podobną formę do kłaczków, kępek, liści czy innych niepozornych obiektów.

Nie mogła powstrzymać łez, widząc psa po wizycie u groomera. Spójrzcie na jego klatkę piersiową

Poprosił o pomoc specjalistów

Andrew nie miał pojęcia, z jakim gatunkiem ma do czynienia. Dlatego postanowił zrobić zdjęcie “kępce” i udostępnić je na forum dla przyrodników. Wiedział, że jeżeli nie zaspokoi swojej ciekawości, jego myśli przez długi czas będą kierowały się ku tajemniczemu znalezisku. 

Mężczyzna jak postanowił, tak zrobił. Zdjęcia tajemniczej istoty umieścił na forum, na którym udzielało się mnóstwo specjalistów od różnych gatunków zwierząt. Na odpowiedź na nurtujące go pytanie nie musiał długo czekać. 

fdsfsd.JPG
Tajemnicza istota nie była duża. Źródło: thedodo.com @Andrew James

Nie wiedział, że obok niego żyją tak niesamowite istoty

Internauci szybko zaspokoili ciekawość mężczyzny. Okazało się, że przedziwna istota, która zadomowiła się na ścianie jego domu to gąsienica ćmy. A konkretnie jednego z gatunków, który naturalnie występuje w regionie, w którym mieszka Andrew.

Swój nietypowy wygląd stworzenie to zawdzięcza umiejętności wytwarzania lepkich kokonów z jedwabiu, do którego przyklejają się resztki roślinne. Strategia ta ma na celu stworzenie kamuflażu, który umożliwi gąsienicy spokojną metamorfozę. 

Andrew postanowił ostrożnie przenieść znalezionego osobnika do ogrodu. Był przekonany, że tam będzie bezpieczny.

Źródło: thedodo.com