Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > "Milionerzy". Gracz poległ na pytaniu za 5 tys. zł. Każdy miłośnik kotów powinien znać odpowiedź
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.03.2022 01:00

"Milionerzy". Gracz poległ na pytaniu za 5 tys. zł. Każdy miłośnik kotów powinien znać odpowiedź

milionerzy
fot. Kadr z programu Milionerzy, prod. Jake Vision

Za nami kolejny odcinek "Milionerów", kultowego już teleturnieju, w którym uczestnicy próbują zgarnąć tytułową nagrodę - milion złotych. Tym razem gracz poległ na pytaniu za 5 tysięcy złotych, dotyczącym znaku rozpoznawczego kociej rasy. A czy Ty znasz prawidłową odpowiedź? "Milionerzy" to hitowy teleturniej, który od ponad 20 lat gości na antenie stacji TVN i cieszy się nieustającą popularnością. Uczestnicy mają szansę na wygranie ogromnych pieniędzy, ale pod jednym warunkiem - muszą udzielić poprawnych odpowiedzi na serię pytań z rozmaitych dziedzin.

Uczestnik poległ na pytaniu o kocią rasę

Na uczestników teleturnieju czeka dwanaście pytań z wiedzy ogólnej. Jednak, aby zawalczyć o upragniony milion złotych trzeba najpierw przejść przez pytania eliminacyjne.  W najnowszym odcinku teleturnieju jako pierwszy na pytanie eliminacyjne odpowiedział Szymon Zwoliński, student studiów magisterskich na kierunku informatyka. Mężczyzna niedawno przeprowadził się z Wrocławia do Warszawy.

Prowadzący teleturniej Hubert Urbański wprawił uczestnika w niemałe zakłopotanie. Kiedy odczytał czwarte pytanie za 5 tysięcy złotych, na twarzy gracza malowała się wyraźna konsternacja. Tym razem zagadka dotyczyła kociej rasy.

Czego nie mają koty rasy manx?

a) Uszu

b) Pazurów

c) Ogona

d) Pigmentu

Kadr z programu

Dla osób nieinteresujących się zwierzętami pytanie niewątpliwie było trudne, szczególnie że pojawiło się na dość wczesnym etapie gry, za niewielką kwotę. Zawodnik nie kojarzył, o jakiego kota może chodzić, dlatego jedyna odpowiedź, która wydawała mu się logiczna, to pigment. Zaznaczył więc wariant D, zakładając, że wspomniany manx jest pozbawiony sierści.

- Te koty nie mają ogona. Rasa powstała w wyniku przypadkowej mutacji genetycznej – wyjaśnił Hubert Urbański.

Rozgrywka nie poszła po myśli pana Szymona. Jego wiedza o kocich rasach okazała się niewystarczająca i musiał opuścić fotel gracza.

Manx - nietypowy mruczek bez ogona

Najbardziej charakterystyczną cechą tego kota jest paradoksalnie coś, czego nie posiada - manx jest bowiem najbardziej znaną rasą spośród kotów ze szczątkowym ogonem.  Ciekawostką jest, że to właśnie od niego pochodzi drugi człon w nazwie popularnego polskiego zespołu, Various Manx. Mówi się też, że manx zyskał swój nietypowy wygląd za sprawą Noego, który podczas wpuszczania zwierząt na swoją Arkę przytrzasnął mu ogon.

Źródło: Teleturniej "Milionerzy"

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!