Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > "Milionerzy". Uczestniczka szła jak burza, wtedy dostała pytanie o ptaki. Potem było już tylko gorzej
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 22.09.2023 15:15

"Milionerzy". Uczestniczka szła jak burza, wtedy dostała pytanie o ptaki. Potem było już tylko gorzej

Pytanie o żołądek ptaków. Milionerzy
Pytanie o żołądek ptaków. Milionerzy, fot. TVN, Milionerzy, odc. 655

Teleturniej "Milionerzy" od lat króluje na polskich ekranach, wciągając widzów swoją prostotą i emocjonującą atmosferą. W 655. odcinku sezonu 14, Beata Damek, mieszkanka Bielska-Białej, usiadła na krześle uczestnika, gotowa do wyzwania. Pierwsze trudności pojawiły się już przy trzecim pytaniu, kiedy z ust Huberta Urbańskiego padło zaskakujące pytanie o… żołądek ptaków.

"Milionerzy". Uczestniczka szła jak burza, zanim dostała podchwytliwe pytanie

“Milionerzy” to teleturniej telewizyjny, który towarzyszy Polakom od 1999 roku. Chociaż w toku emisji miał dwie długie przerwy, zainteresowanie ze strony zagorzałych widzów sprawiło, że w 2017 roku ponownie wrócił na ekrany.

Zasady teleturnieju są proste. Osoba, która jako pierwsza odpowie na pytanie eliminacyjne, ma szansę zagrać o milion. W odcinku nr 655 sezonu 14 tego popularnego teleturnieju, ten zaszczyt przypadł Beacie Damek z Bielska-Białej. Do dyspozycji miała trzy koła ratunkowe i nie zawahała się w toku rozgrywki z nich skorzystać.

Kobieta z łatwością przeszła przez banalnie proste pytanie za pięćset złotych i sprytnie wydedukowała odpowiedź, żeby zapewnić sobie gwarantowany tysiąc złotych. Kiedy jednak usłyszała pytanie za dwa tysiące, miała prawo na chwilę wstrzymać powietrze.

Nazwa tylnej części żołądka ptaków brzmi tak samo jak nazwa podkarpackiego miasta nad Wisłoką, czyli:

Skomplikowane z pozoru pytanie miało jednak całkiem przyjazne odpowiedzi. Jeśli się dłużej zastanowić, nawet przy braku wiedzy przyrodniczej można było wyeliminować niektóre opcje.

Dlaczego kot dębieje i patrzy się w jeden punkt? Nie, nie widzą duchów. To może być coś gorszego

Milionerzy. Pytanie o żołądek ptaków

Pytanie mogło wydawać się trudne osobom, które od dawna nie miały do czynienia ze szkolną biologią. Na szczęście było skonstruowane w taki sposób, że odrzucenie niektórych niepoprawnych odpowiedzi było banalnie proste.

Nazwa tylnej części żołądka ptaków brzmi tak samo jak nazwa podkarpackiego miasta dla Wisłoką, czyli:

A) Ustrzyki Dolne

B) Przemyśl

C) Rzeszów

D) Mielec

Po usłyszeniu wszystkich odpowiedzi, Beata nie chciała ryzykować i poprosiła o pomoc widzów. Miała szczęście, że na widowni siedzieli całkiem bystrzy widzowie, którzy albo znali anatomię ptaków, albo nie dali się zwariować i wydedukowali prawidłową odpowiedź, odrzucając mniej prawdopodobne opcje.

Poprawną odpowiedzią okazał się oczywiście mielec. Prowadzący pospieszył z wyjaśnieniem, czym właściwie jest tzw. żołądek mięśniowy ptaków.

Mielec jako część żołądka rozwinięty jest bardziej u ptaków roślinożernych i wyściełany jest grubą warstwą rogową ułatwiającą rozcieranie pokarmu – wyjaśnił prowadzący, Hubert Urbański, po podaniu prawidłowej odpowiedzi.

Kobieta ufała swojej intuicji, jednak w końcu ją zawiodła

Kiedy Beacie udało się poprawnie odpowiedzieć na pytanie dotyczące ptaków, mogła grać dalej. Udało jej się, przy wykorzystaniu wszystkich kół ratunkowych, dojść do pytania za 125 tysięcy. Chociaż przez całą grę ufała swojej intuicji i wystrzelała kilka dość trudnych pytań, ostatecznie odpadła z gry przez brak znajomości zasad muzułmańskiego postu.

Ten zdrowy dorosły muzułmanin uchybi postowi, jeśli w jedno z przedpołudni ramadanu:

A) zje coś przez zapomnienie

B) wypije coś z przymusu

C) dostanie odżywczą kroplówkę

D) umyje zęby pastą

Jako że kobiecie nie zostało żadne koło ratunkowe, była zdana tylko na siebie. Niestety jej strzał okazał się chybiony i w rezultacie zamiast zdobytego jak dotąd 75 tysięcy, musiała odejść z progiem gwarantowanym, który wynosi 40 tys. zł.

Beata spośród odpowiedzi wybrała opcję A) zje coś przez zapomnienie. Niestety w pytaniu chodziło o… odżywczą kroplówkę.

Kroplówka, zastrzyk, lek, to wszystko przerywa post – wyjaśnia Hubert.

Jeśli chcecie sprawdzić się w pytaniach dotyczących zwierząt, zapraszamy do rozwiązania quizów na naszym portalu. Sprawdź, czy możesz się nazwać prawdziwym miłośnikiem zwierząt.

Źródło: ludzie.fakt.pl, wloclawek.naszemiasto.pl