Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Bez nich świat byłby smutny. Zwierzęta też chcą mieć święta, ogrzej je ciepłem swojego serca
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 02.12.2023 09:18

Bez nich świat byłby smutny. Zwierzęta też chcą mieć święta, ogrzej je ciepłem swojego serca

Świąteczna zbiórka dla zwierząt
Świąteczna zbiórka dla zwierząt, źródło: zrzutka.pl

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym wszyscy skupiają się na przygotowaniach do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W ferworze przedświątecznych porządków i zakupów warto na chwilę zatrzymać się, żeby zastanowić się, jak podzielić się swoim szczęściem z innymi. Przecież o to chodzi w tym wyjątkowym czasie! Chcesz poczuć prawdziwą magię świąt i podarować ją bezbronnym istotom? To łatwiejsze niż Ci się wydaje! Co więcej, możesz pomóc na wiele różnych sposobów, a każdy z nich ma ogromne znaczenie. 

Bezdomne zwierzęta też marzą o świątecznym cieple!

Bezdomność zwierząt to problem, który od lat przybiera na sile. Szacuje się, że w Polsce ponad 105 tys. psów oraz co najmniej 31 tys. kotów nie ma dachu nad głową. Co gorsze, nasz kraj nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Na porzucone, cierpiące stworzenia można natknąć się w praktycznie każdym zakątku świata. 

Każdego dnia wielu aktywistów poświęca swój czas na to, aby odmienić los, chociażby części najbardziej potrzebujących zwierząt. Jednostką, której celem jest dbanie o dobro bezdomnych istot jest azyl “Cztery Łapy” w Żychlinie. To miejsce, w którym niechciane psy i koty mogą liczyć na pełną miskę dobrej karmy, suche posłanie oraz pomoc weterynaryjną. 

Przedświąteczny czas to dobry moment na wsparcie jednostek zajmujących się pomocą dla bezdomnych zwierząt. W tym okresie warto zastanowić się, co zrobić, aby magię świąt odczuli również ci, którzy nie mają własnego domu. 

yr.JPG
Dzięki aktywistom nawet najbardziej potrzebujące istoty dostają szansę na przetrwanie, źródło: zrzutka.pl
100-letnia kobieta adoptuje psa, którego nikt nie chce. Nigdy nie przewidziałaby, co się wydarzy

Każdy gest ma znaczenie

Grupa mediowa Iberion od lat wspiera akcje mające na celu ochronę praw zwierząt i ratowanie porzuconych czworonogów. Dlatego z okazji zbliżających się świąt zorganizowano zbiórkę, której celem jest wsparcie działalności azylu “Cztery Łapy” w Żychlinie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby, czyli:

  • zakup jedzenia - aby zapewnić naszym czworonożnym przyjaciołom odpowiednią dietę;
  • opłaty za leczenie - leczenie weterynaryjne jest kluczowe dla zdrowia i dobrostanu zwierzaków;
  • położenie podłogi w kociarni o powierzchni 56 m² - aby zapewnić kotom ciepłe i komfortowe warunki na nadchodzące mrozy.

W zbiórce może wziąć udział każdy. Co więcej, wpłacić można dowolną kwotę. Warto podkreślić, że nawet najmniejszy gest ma znaczenie. Jeżeli każdy da coś od siebie, wiele zwierząt będzie mogło poczuć prawdziwą Magię Świąt. Chcesz pomóc podopiecznym azylu “Cztery Łapy”? Możesz to zrobić <TUTAJ>.

tytrjy.JPG
Azyl “Cztery Łapy” uratował wiele psich seniorów, źródło: zrzutka.pl

Pomagać zwierzętom można na różne sposoby. Wybierz to, co sprawi Ci przyjemność!

Warto dodać, że bezdomnym zwierzętom można pomóc na wiele sposobów. Udział w zbiórkach to tylko jeden z nich. Być może zechcesz wesprzeć podopiecznych azylu “Cztery Łapy Żychlin” w innej formie.

  • Odwiedź profil na Facebooku i udostępnij jeden z postów - im więcej ludzi dowie się o potrzebujących zwierzętach, tym większa szansa na to, że otrzymają one taką pomoc, jakiej potrzebują.
  • Zostań wolontariuszem - wiele organizacji zajmujących się ratowaniem bezdomnych zwierząt szuka osób chętnych do pomocy w opiece nad zwierzętami. Z całą pewnością w Twojej okolicy również jest miejsce, w którym taki gest zostanie doceniony.
  • Nie kupuj, adoptuj - jeżeli zastanawiasz się nad wzięciem pod swój dach czworonoga, wybierz jednego z podopiecznych organizacji dla bezdomnych zwierząt.
hgjhg.JPG
Gdyby nie pomoc aktywistów, niektóre zwierzęta nie miałyby szans na przeżycie, źródło: zrzutka.pl

Źródło: zrzutka.pl, facebook.com/cztery.lapy.zychlin