Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kobieta robiła zakupy. Gdy odsunęła jedną z puszek, jej oczom ukazał się przerażający widok
Emil Hoff
Emil Hoff 19.08.2021 02:00

Kobieta robiła zakupy. Gdy odsunęła jedną z puszek, jej oczom ukazał się przerażający widok

BeFunky-collage - 2021-08-19T140831.863
Photo by Franki Chamaki on Unsplash

Helaina Alati jest mieszkanką Sydney w Australii. Jak gdyby nigdy nic robiła zakupy w jednym z supermarketów w sąsiedztwie. Nie sądziła, że gdy wejdzie do alejki z przyprawami, stanie oko w oko z czymś, co wiele osób uznałoby za wcielenie koszmaru.

Kobieta sięgnęła po jedną z puszek stojących na półce. Za nią Helaina nie dostrzegła innej puszki, lecz coś zupełnie zaskakującego!

Wąż miał 3 metry długości

Spojrzały na nią ślepia węża! I to nie byle jakiego. Zza puszki z przyprawami wyłonił się nagle niemal 3-metrowy pyton diamentowy!

Choć wiele osób na taki widok po prostu by uciekło, Helaina nawet nie drgnęła. Tak się złożyło, że 25-letnia kobieta jest doświadczoną opiekunką zwierząt i nie boi się węży.

- Od razu poznałam, że to pyton diamentowy, który nie jest jadowity - powiedziała Helaina w wywiadzie dla telewizji CNN. - Patrzył mi prosto w oczy, jakby chciał powiedzieć: "Możesz mnie sssstąd wyprowadzić?"

Kobieta wiedziała, co robić

Helaina nie tylko nie straciła głowy, ale postanowiła pomóc wężowi. Zwierzę przybłąkało się w miejsce, gdzie jego obecność mogła wywołać panikę i ostatecznie sprowadzić na pytona nieszczęście. Trzeba było działać!

Helaina poinformowała pracowników supermarketu o wielkim pytonie w alejce z przyprawami. Ci natychmiast wyłączyli dział z użytkowania i poprosili klientów, by przez jakiś czas się nie zbliżali.

Tymczasem Helaina pognała do domu po specjalny worek do transportu zwierząt. Gdy wróciła, przystawiła worek do głowy węża i lekko szturchnęła go w ogon. Pyton sam wśliznął się do worka.

Helaina już nieraz ratowała węże z opresji, gdy znalazły się w miejscach, w których nie były pożądane. Mimo młodego wieku kobieta ma za sobą mniej więcej 20 tego typu akcji. Znajomi żartują nawet, że Helaina jest wężousta, nawiązując do cyklu książkowego o Harrym Potterze.

Internauci wstrząśnięci nagraniem

Gdy pyton trafił do worka, Helaina zapakowała go do samochodu i wywiozła daleko poza granice miasta. Tam wypuściła zwierzę w gęstym australijskim buszu, gdzie nie natknie się już na ludzi i nikogo nie wystraszy.

Helaiana nagrała swoje spotkanie z pytonem za pomocą telefonu komórkowego. Gdy wideo trafiło do Sieci, z miejsca zdobyło dużą popularność. Internauci przecierają oczy, widząc, jak ogromny wąż wyłania się spomiędzy przypraw w supermarkecie.

- Nigdy nie przekonacie mnie, by odwiedzić ten film grozy, zakamuflowany jako kontynent - przekonuje jedna z internautek w komentarzu na Twitterze, mając na myśli wielką różnorodność dzikich zwierząt, zamieszkujących Australię.

Samo zobaczcie niezwykłe nagranie, jakie zrobiła Helaina:

Źródło: CNN, BBC, Twitter.com @nowthisnews

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami