Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Mieszkańcy Elbląga przecierali oczy ze zdumienia. Po dachu galerii biegał łoś
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.04.2022 15:46

Mieszkańcy Elbląga przecierali oczy ze zdumienia. Po dachu galerii biegał łoś

Łoś
nadesłane przez pana Damiana, czytelnika portElu

Mieszkańcy Elbląga byli świadkami niecodziennych scen. We wtorek, 26 kwietnia na dachu jednego z tamtejszych centrum handlowych zauważono łosia. Zdarzenie zostało udokumentowane na filmie. Pozostaje pytanie - jak zwierzę znalazło się tak wysoko?

Zgłoszenie w sprawie dzikiego intruza zostało przekazane dyżurnemu Straży Miejskiej w Elblągu około godz. 8.00. Wynikało z niego, że po dachu jednej z galerii handlowych spacerował łoś. 

Łoś na dachu C.H. Ogrody w Elblągu

Jeden z zaniepokojonych mieszkańców Elbląga poinformował służby, że zwierzę pojawiło się na ulicy Szarych Szeregów. Wcześniej widziane było również w okolicach Parku Modrzewie, a w międzyczasie przedostało się do parkingu podziemnego Centrum Handlowego Ogrody.

Niecodziennego gościa na dachu nagrał jeden z mieszkańców pobliskich bloków. Na filmie widzimy, że sporych rozmiarów stworzenie przechadza się obok banera sieci kin wielosalowych. To nie fotomontaż. Po przybliżeniu okazuje się, że może być to łoś albo inny potężny ssak z rodziny jeleniowatych.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano Straż Miejską. Gdy patrol dotarł we wskazane miejsce, okazało, że rzeczywiście na dachu budynku znajduje się łoś.

Zwierzę zostało przetransportowane w bezpieczne miejsce

Po zabezpieczeniu terenu na miejsce wezwano lekarza weterynarii. Dla bezpieczeństwa łosia oraz znajdujących się w pobliżu ludzi weterynarz musiał strzelić do rogacza pociskiem usypiającym.

Strażnicy miejscy żartobliwie zauważają, że łoś nie dostał mandatu, ale za to został uśpiony na czas przetransportowania w bezpieczne miejsce. Miejmy nadzieję, że po powrocie na łono natury będzie mogło dalej wieść spokojne życie.

Jak zwierzę dostało się tak wysoko? Czy pomyliło drogę do sklepu zoologicznego, a może chciało się zaopatrzyć w smakołyki przed zbliżającą majówką? St. insp. Łojewska tłumaczy, że zwierzę prawdopodobnie wspięło się na górę przez drogę prowadzącą na parking, który znajduje się na ostatnim piętrze galerii.

Internauci jak zwykle nie zawiedli, a w sekcji komentarzy pod filmem pojawiły się wymyślne teorie na temat pojawienia się łosia na dachu centrum handlowego:

- W Vegas tygrysy, w Elblągu łosie.. jaki kraj, taki wieczór kawalerski - Mikołaj na zakupy przyjechał i musiał biedak odpiąć się z zaprzęgu

Mieszkańcy Elbląga zapamiętają ten dzień na długo. Część komentujących przyznaje, że po tym zdarzeniu nic już nie jest w stanie ich zdziwić.

- To tylko w Elblągu mogło się wydarzyć - celnie podsumowuje jedna z użytkowniczek Facebooka.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Straż Miejska w Elblągu