Swiatzwierzat.pl
Łoś

nadesłane przez pana Damiana, czytelnika portElu

Mieszkańcy Elbląga przecierali oczy ze zdumienia. Po dachu galerii biegał łoś

26 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mieszkańcy Elbląga byli świadkami niecodziennych scen. We wtorek, 26 kwietnia na dachu jednego z tamtejszych centrum handlowych zauważono łosia. Zdarzenie zostało udokumentowane na filmie. Pozostaje pytanie - jak zwierzę znalazło się tak wysoko?

Zgłoszenie w sprawie dzikiego intruza zostało przekazane dyżurnemu Straży Miejskiej w Elblągu około godz. 8.00. Wynikało z niego, że po dachu jednej z galerii handlowych spacerował łoś. 

Łoś na dachu C.H. Ogrody w Elblągu

Jeden z zaniepokojonych mieszkańców Elbląga poinformował służby, że zwierzę pojawiło się na ulicy Szarych Szeregów. Wcześniej widziane było również w okolicach Parku Modrzewie, a w międzyczasie przedostało się do parkingu podziemnego Centrum Handlowego Ogrody.

Niecodziennego gościa na dachu nagrał jeden z mieszkańców pobliskich bloków. Na filmie widzimy, że sporych rozmiarów stworzenie przechadza się obok banera sieci kin wielosalowych. To nie fotomontaż. Po przybliżeniu okazuje się, że może być to łoś albo inny potężny ssak z rodziny jeleniowatych.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano Straż Miejską. Gdy patrol dotarł we wskazane miejsce, okazało, że rzeczywiście na dachu budynku znajduje się łoś.

Zwierzę zostało przetransportowane w bezpieczne miejsce

Po zabezpieczeniu terenu na miejsce wezwano lekarza weterynarii. Dla bezpieczeństwa łosia oraz znajdujących się w pobliżu ludzi weterynarz musiał strzelić do rogacza pociskiem usypiającym.

Strażnicy miejscy żartobliwie zauważają, że łoś nie dostał mandatu, ale za to został uśpiony na czas przetransportowania w bezpieczne miejsce. Miejmy nadzieję, że po powrocie na łono natury będzie mogło dalej wieść spokojne życie.

Jak zwierzę dostało się tak wysoko? Czy pomyliło drogę do sklepu zoologicznego, a może chciało się zaopatrzyć w smakołyki przed zbliżającą majówką? St. insp. Łojewska tłumaczy, że zwierzę prawdopodobnie wspięło się na górę przez drogę prowadzącą na parking, który znajduje się na ostatnim piętrze galerii.

Internauci jak zwykle nie zawiedli, a w sekcji komentarzy pod filmem pojawiły się wymyślne teorie na temat pojawienia się łosia na dachu centrum handlowego:

- W Vegas tygrysy, w Elblągu łosie.. jaki kraj, taki wieczór kawalerski

- Mikołaj na zakupy przyjechał i musiał biedak odpiąć się z zaprzęgu

Mieszkańcy Elbląga zapamiętają ten dzień na długo. Część komentujących przyznaje, że po tym zdarzeniu nic już nie jest w stanie ich zdziwić.

- To tylko w Elblągu mogło się wydarzyć - celnie podsumowuje jedna z użytkowniczek Facebooka.

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Straż Miejska w Elblągu

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >