Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Mężczyzna znęcał się nad swoim 17-letnim psem. Policjantów przekonywał, że go kocha
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 07.10.2022 16:02

Mężczyzna znęcał się nad swoim 17-letnim psem. Policjantów przekonywał, że go kocha

zapezpieczony pies
POLICJA WROCŁAWSKA

Do wrocławskiej policji wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonego przechodnia. Jak wynika z relacji świadka, mężczyzna znęcał się na swoim psem. Kiedy funkcjonariusze zabezpieczyli zwierzę, okazało się że jest w podeszłym wieku. Właściciel psiego staruszka usłyszał już zarzuty.

Mimo że osoby podnoszące rękę na swoich podopiecznych coraz częściej ponoszą konsekwencje prawne, niestety znęcanie nad zwierzętami to wciąż aktualny problem, którego nie da się całkowicie zlikwidować. Ważne natomiast, aby będąc świadkiem takiej sytuacji zaalarmować odpowiednie służby. W ten sposób można pomóc biednym zwierzakom, które pozostają bezbronne.

Mężczyzna znęcał się nad swoim 17-letnim psem

Wrocławska policja dostała zgłoszenie od zaniepokojonego przechodnia, będącego świadkiem znęcania się nad psem przez mężczyznę który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek szybko zareagowali na tę informację. Po przybyciu na miejsce ustalono, że ich podejrzenia się sprawdziły.

Policjanci zauważyli, że nietrzeźwy mężczyzna bije, kopie i krzyczy na swojego psa. Nie mieli większych wątpliwości, że to nie pierwsza sytuacji, w której 47-latek znęca się nad swoim czworonogiem. Pies natychmiast został zabezpieczony i poddany badaniom, aby określić jego stan zdrowia i udzielić niezbędnej pomocy medycznej. Jego wiek oszacowano na 17 lat.

zapezpieczony pies

- Psiak trafił do wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i jak już się dowiedzieliśmy od jego opiekunów, jego stan zdrowotny wymaga natychmiastowego leczenia, bo zwierzę jest mocno zaniedbane – mówi asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Oprawca zapewniał, że kocha swojego psa

Choć 47-letni właściciel psa starał się przekonać funkcjonariuszy, że kocha swojego pupila, jego słowa podano w wątpliwość.

- Mieszkaniec Wrocławia usłyszał dziś zarzuty z art. 35 ust. 1a Ustawy o ochronie zwierząt za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i nie ma co liczyć na to, że pies ponownie trafi pod jego opiekę – poinformowała asp. Aleksandra Freus.

Zwierzę jest mocno zaniedbane, lecz gdy zajmą się nim wolontariusze, będzie mogło spędzić stare lata w spokoju i przyjaznej atmosferze. Osoby zainteresowane adopcją psiego staruszka proszone są o bezpośredni kontakt z przedstawicielami schroniska.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: wroclaw.policja.gov.pl