Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 7 najbardziej odpornych na choroby psich ras. Weterynarze je polecają
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 09.03.2022 01:00

7 najbardziej odpornych na choroby psich ras. Weterynarze je polecają

Border collie
unsplash/Elena Mozhvilo

Każdy miłośnik psów chciałby, aby jego pupil był z nim jak najdłużej. Niestety niektóre kudłate czworonogi narażone są na różne choroby i wady genetyczne. Istnieją jednak rasy psów, które uchodzą za generalnie zdrowe. Oto 7 czworonogów, które polecają lekarze weterynarii.

7 najbardziej odpornych na choroby psich ras

Na świecie istnieje około 800 ras psów. Wśród nich znajdują się takie, u których rzadziej występują wady i choroby genetyczne. Przedstawiamy siedem ras psów, które najrzadziej chorują i cieszą się końskim zdrowiem:

1. Shiba inu

Shiba inu to rasa z grupy szpiców, zaliczana do jednych z najstarszych na świecie. Psy tej rasy są małe i wytrzymałe, mają krótką, ale obfitą sierść, a ich ciało jest zwarte i mocne. Te niewielkie psy azjatyckie są bardzo silne i mają dużo hartu ducha, dzięki czemu potrafią poradzić sobie w najbardziej wymagających warunkach. Zdarza się jednak, że występują u nich choroby takie jak: dysplazje stawów biodrowych i niedoczynność tarczycy. Średnio żyją do 15-18 lat.

2. Foxhound angielski

Długowieczna rasa należąca do grupy psów gończych i posokowców, zaklasyfikowana do sekcji dużych psów gończych. Psy myśliwskie są na ogół zdrowsze od innych ras, ponieważ hodowcy, którym zależy bardziej na ich funkcjonowaniu, niż wyglądzie, naturalnie eliminują chorowite i słabe osobniki. Średnia długość życia psów tej rasy wynosi ok. 12-15 lat.

3. Border collie

Rasa border collie uważana jest nie tylko za jedną z najzdrowszych, ale także najinteligentniejszych ras na świecie. Psy te są aktywne, posłuszne i wierne, a także bardzo szybko się uczą. Wymagają odpowiedniej stymulacji fizycznej i psychicznej, dlatego potrzebują aktywnego i zaangażowanego właściciela. Sporadycznie występuje u nich niedoczynność tarczycy, dysplazja stawów biodrowych, padaczka oraz problemy z oczami. Żyją od 14 do 17 lat.

Tagi: Rasy psów