Swiatzwierzat.pl
piesek

Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Mazowieckie: Pilnie poszukiwany rowerzysta, który porzucił szczeniaka na cudzej posesji

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Czy rozpoznajesz osobę z nagrania? Jeśli tak to skontaktuj się z Fundacją dla Szczeniąt Judyta, która poszukuje sprawcy porzucenia pieska. Mężczyzna widoczny na nagraniu jak gdyby nigdy nic zatrzymał rower, wyjął pieska i pozostawił na cudzym podwórku. Po

Do zdarzenia doszło w okolicach Żyrardowa w województwie mazowieckim. Do organizacji zgłosili się właściciele domu, którzy na swojej posesji znaleźli cudzego psa. Nagranie z monitoringu wyjawiło im całą prawdę. 

Porzucony przez właściciela 

Rodzina nie wiedziała, jak na ich posesję dostał się obcy pies. Czy przeszedł przez dziurę w płocie? Czy przecisnął się pod bramą? Pytań było wiele, jednak szybko udało się odpowiedzieć na nie, a to za sprawą monitoringu. Przy drzwiach domu zainstalowane były kamery. Udało im się nagrać moment przedostania się szczeniaka na podwórko.

Okazało się, że pies dobrowolnie nie wszedł na cudzą posiadłość. Jego ówczesny właściciel przerzucił go, a dokładnie to przecisnął przez kraty. Kiedy udało mu się pozbyć "problemu" odjechał. Nie interesowało go, co stanie się ze szczeniakiem.

Po podwórku biegał inny pies, który na szczęście nie zrobił krzywdy maluchowi. Jednak taka sytuacja mogła zakończyć się tragicznie, a malutki psiak mógł poważnie ucierpieć albo nawet zginąć!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Rowerzysta poszukiwany 

Każdy właściciel zwierzęcia bierze pełną odpowiedzialność za swojego czworonoga i jego potomstwo. Rowerzysta, który dopuścił się tego czynu, jeśli zostanie złapany stanie przed sądem! Osoby, które nie mogą zaopiekować się zwierzęciem powinny poszukać dla niego domu, ew. zgłosić się do schroniska. Młode pieski szybko znajdują nowe schronienia, a i właściciel miałby spokojne sumienie, że zwierzęciu nie dzieje się krzywda. 

- To, co widzicie, to nagranie z monitoringu, który zarejestrował moment porzucenia psiego dziecka. Państwo przysłali nam film i poprosili o pomoc dla maluszka. Pomagamy, ale też - dysponując takim materiałem - zgłosimy sprawę na Policję i zrobimy co w naszej mocy, by dotrzeć do człowieka, który to zrobił. Istnieje podejrzenie, że szczeniąt mogło być więcej. (...) Dlatego JEŻELI SĄ OSOBY z tego rejonu, KTÓRYM RÓWNIEŻ PODRZUCONO MALUCHA – prosimy o kontakt (pis. oryginalna) - informuje Fundacja dla Szczeniąt Judyta.

Osoby, które rozpoznają sprawcę proszone są o kontakt mailowy na fundacjajudyta.info@wp.pl lub telefoniczny 790897899.

Maluszek po przebytej kwarantannie prawdopodobnie trafi do adopcji. 

Zobacz wideo:

[EMBED-4271]

Podobne artykuły

youtube/rumble videos

Psy

Labrador poważnie nabroił w kuchni. Sposób, w jaki błaga o przebaczenie, przekonałby każdego

Czytaj więcej >
fb/Daj włos. Fryzjer dla zwierząt

Psy

Hazar, pies należący do byłego senatora PiS zmienił się o 180 stopni. Niezwykła metamorfoza

Czytaj więcej >
yt/Sidewalk Specials

Psy

Właściciel próbował pozbawić psa życia. Później z tą samą prośbą zwrócił się do aktywistów

Czytaj więcej >

youtube/The Nation Thailand

Psy

Piękny gest kierowcy. Zatrzymał ruch, aby pomóc zagubionemu psu

Czytaj więcej >
Shar pei

Psy

Shar pei cudem uratowany z rąk pseudowłaściciela. Jest w opłakanym stanie, wygląda jak sama skóra i kości

Czytaj więcej >
Humane Society of Central Texas

Psy

Adoptowany pies spędził w schronisku ponad 400 dni. Nowi właściciele pozbyli się go po pierwszej nocy

Czytaj więcej >