Swiatzwierzat.pl
Mały golden retriever

instagram/calithegolden1

Mały golden retriever widzi swoje lustrzane odbicie. Jego reakcja rozbraja, właściciele płakali ze śmiechu

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Ten uroczy szczeniak właśnie zobaczył swoje odbicie w lustrze. Sądząc po jego reakcji, pierwszy raz musiał być dla niego nie lada przeżyciem. Właściciele omal nie pękli ze śmiechu, nagrywając jego przezabawną reakcję.

Cali, bo tak nazywa się maleńka suczka, próbuje zrozumieć, dlaczego ten „drugi szczeniak” kopiuje każdy jego ruch. Niestety nie miała pojęcia, że to tylko jej własne odbicie.

Szczeniak zobaczył się w lustrze

Takiej reakcji nikt się nie spodziewał! Szczeniak biegał wzdłuż rzędu luster i za wszelka cenę próbował zaprzyjaźnić się z nowo poznanym kolegą. "Znalazłem przyjaciela!" - wydaje się komunikować maleńki czworonóg.

W pewnej chwili Cali zaczęła nieudolnie zaczepiać swoje odbicie, finalnie uderzając głową o lustro! Na szczęście nic strasznego się jej nie stało, a właściciele byli tuż przy niej, by w razie potrzeby zainterweniować.

Opiekunowie suczki nie mogli się powstrzymać przed uwiecznieniem niesamowitego zachowania zwierzaka. Próba walki z odbiciem ich podopiecznej przynosi wiele radości. Kto by się spodziewał, że w ciele malucha kryje się dusza wojownika?

Luna i Venza

Rosjanka zaopiekowała się porzuconą przez mamę panterą. Wychowała ją z rottweilerem

CZYTAJ DALEJ

Dziwny przyjaciel po drugiej stronie

Większość opiekunów z pewnością było świadkiem pewnego psiego zachowania: pies, widząc swoje odbicie, szczeka na lustro. Ciekawskie czworonogi potrafią godzinami wgapiać się i zachowywać w przezabawny sposób, gdy tylko znajdą się w jego zasięgu.

Niektórych może zastanawiać, dlaczego szczeniaki reagują w taki sposób, kiedy stają przed lustrem. Odpowiedź jest niebywale interesująca.

Dezorientacja wynika z tego, iż zwierzak, widząc własne odbicie w lustrze, nie czuje zapachu obcego czworonoga. Pies, czując zapach innego psa – pochodzący z moczu czy kału – uzyskuje informację m.in. na temat jego wieku, stanu zdrowotnego, psychofizycznego, a w przypadku suczek - fazy płodności.

Należy pamiętać, że większość innych gatunków zwierząt także opiera swoją świadomość na odróżnianiu własnego zapachu od zapachu innych. Dlatego zwierzaki ustawione przez lustrem nie rozumieją, dlaczego ich nowy partner zabaw pozostaje bezzapachowy.

Jeśli jeszcze nie wiedzieliście tego przesłodkiego szczeniaka i jego wybryków przed lustrem, to koniecznie zobaczcie poniższy filmik. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Zobacz nagranie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >