Swiatzwierzat.pl

Jakub Kaminski/East News

Maciej Mikołajczyk mówi stop transportowi konnemu na trasie do Morskiego Oka

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Maciej Mikołajczyk postanowił przerwać milczenie w imieniu wszystkich pokrzywdzonych i wykorzystywanych zwierząt. Aktor apeluje do wszystkich osób udających się w góry, aby zrezygnowały z popularnej atrakcji turystycznej. Mowa o przejażdżkach wozami konnymi na trasie do Morskiego Oka.

Maciej Mikołajczyk, którego wielu może kojarzyć z "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe", czy "Ojciec Mateusz", w ostatnim czasie zyskał popularność dzięki roli w serialu "Wataha", gdzie wcielił się w postać Piotra „Rambo” Wójcika. Jak się okazuje, w czasie wolnym od gry w telewizji i teatrze, aktor para się także działalnością aktywistyczną.

Maciej Mikołajczyk odradza udział w "narodowym sporcie hańby"

O koszmarnym losie koni zaprzęgniętych do bryczek, wozów i fasiągów wie już niemal każdy w Polsce. Nie jest żadną tajemnicą, że konie dorożkarskie nie mają łatwego życia.

Jak udowadniają aktywiści, zwierzęta te są wielokrotnie zmuszane do ciężkiej pracy ponad swoje możliwości. Pracują w słońcu bez zagwarantowanego prawa do przerwy. Kiedy jednak przyjdzie czas przejścia na zasłużoną emeryturę, zamiast na łąkę, trafiają wprost do rzeźni.

Maciej Mikołajczyk nie godzi się na taki stan rzeczy i we współpracy z Fundacją Międzynarodowego Ruchu Na Rzecz Zwierząt Viva!, wystosował apel o niekorzystanie z wozów ciągniętych przez konie i przemierzanie górskich szlaków na własnych nogach.

- Chwila Waszej przyjemności to lata cierpienia tych zwierząt - mówi Maciej Mikołajczyk w filmie opublikowanym na mediach społecznościowych.

Dzięki takim kampaniom i wieloletniej walce prozwierzęcych aktywistów w końcu udało się wypracować niewielką poprawę warunków bytowania dorożkarskich koni. Wizja hybrydowych wozów na trasie do Morskiego Oka już niedługo może stać się rzeczywistością, choć raczej nie zakończy sporu pomiędzy dorożkarzami a miłośnikami zwierząt.

Polski aktor chętnie wspiera potrzebujących

Mikołajczyk przyznaje otwarcie, że zwierzęta, a zwłaszcza psy, zajmują szczególne miejsce w jego sercu. Z okazji Dnia Psa na instagramowym profilu pana Macieja pojawił się wpis przedstawiające wszystkie zaprzyjaźnione zwierzaki, jakimi miał okazję się zajmować. Ich wspólne fotografia są po prostu obłędne!

Aktor chętnie uczestniczy w kampaniach społecznych w obronie naszych braci mniejszych i nie tylko. Wspierał również akcję "Zainwestuj w Przystań Aniołów", której celem było wyremontowanie budynku ośrodka przeznaczonego do rehabilitacji dzieci i młodzieży. Trzeba przyznać, że dobroci serca i szczerej chęci pomocy nie można mu odmówić.

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Źródło: facebook/Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Agnieszka Woźniak-Starak przestraszyła się nie na żarty. Teraz przestrzega właścicieli psów
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Piotr Rubik wydał majątek na psa z pseudohodowli. Kwota przyprawia o zawrót głowy
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Zofia Zborowska w żałobie. Straciła najwierniejszego przyjaciela, cała rodzina żegna Ziutka
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Filip Chajzer kupił psa. Ma niezwykłą zdolność, idealnie nadaje się do tropienia trufli
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Anna Karwan pochwaliła się owczarkiem australijskim. Czy kupowanie rasowych psów to snobizm?
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Królowa Elżbieta II tuż przed śmiercią złamała rodzinną tradycję. Zrobiła to z miłości do zwierząt
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]