Swiatzwierzat.pl
znecanie

youtube/ Carlos Silva YT

Łzy stają w oczach. Suczka i szczeniaki wyrzucone w plastikowej torbie

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Bestialstwo ludzi nie zna granic. Kolejny raz ktoś zabawił się w Pana życia i śmierci i postanowił zadecydować o życiu stworzeń. Nieznany sprawca zapakował suczkę wraz z młodymi do foliowego worka i wyrzucił na śnieg.

Carlos Silva YT opublikował na YouTubie filmik, który nigdy nie powinien powstać. Ratownicy ratują uwięzione szczeniaki z plastikowego worka, który leży na warstwie śniegu. Pieski były zbyt małe, aby samodzielnie się z niego wydostać. Nie udało się też to mamie, która w momencie przyjścia ratowników nie żyła.

Cztery pieski przeżyły

Kiedy kobieta odwinęła worek, nie wiedziała, czego może się w nim spodziewać. W środku znajdowały się 4 szczenięta, które walczyły o każdy oddech. Malutkie pieski próbowały złapać ciepło od matki, która leżała koło nich. Niestety, ratunek dla suczki przeszedł za późno. Zwierzę było martwe. 

- Pobiegliśmy z nimi do weterynarza - informują osoby, które uratowały szczenięta.

Pieski zostały przebadane, nakarmione i napojone. Były mocno przywiązane do siebie, łączyła je specjalna więź. Jak zapewnili ratownicy nigdy już nie zaznają głodu, zimna, porzucenia czy znęcania się. Filmik urywa się w momencie wygłupów piesków, które merdają ogonkami na widok człowieka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Znęcanie się nad zwierzętami jest karane

Niehumanitarne traktowanie zwierząt niesie za sobą pewne konsekwencje. Osoby, które dopuszczają się znęcania się nad zwierzętami mogą trafić do więzienia. W każdym państwie obowiązuje inne prawo, i tak w Polsce maksymalnie można pójść za kratki na 5 lat. Takie wyroki są jednak rzadkością. 

Czy polskie sądy powinny zmienić prawo i karać ostrzej? Takiego zdania jest Bartosz Żukowski, serialowy Walduś ze "Świata według Kiepskich". Aktor, syn weterynarza od wielu lat pomaga zwierzętom. W poniedziałkowej rozmowie w "Dzień Dobry TVN" wspomniał o kulejącym prawie w kraju i niskich wyrokach.

Porzucenie zwierząt jest karane i nie można tego robić! Jeśli ktoś nie jest w stanie zajmować się zwierzakiem powinien zgłosić się do organizacji pro zwierzęcej czy gminnego schroniska. Zostawienie pupila czy nowo narodzonych szczeniąt nie wiąże się z konsekwencjami. Karą jest porzucenie na śmierć, a nie oddanie w dobre ręce do wolontariuszy.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >