Swiatzwierzat.pl
Krowa Balbinka

facebook/OTOZ Animals Zielona Góra

Zagłodzona i połamana krowa leżała obok sterty śmieci. Wolontariusze walczą o życie Balbinki

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W poniedziałek, 3 maja członkowie Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z oddziałem w Zielonej Górze zrelacjonowali na mediach społecznościowych interwencję w sprawie skrajnie zaniedbanej krowy. Zwierzę było tak słabe, że nie mogło wstać o własnych siłach. Jego cierpieniu z obojętnością przyglądał się hodowca.

Na Dolnym Śląsku rozgrywał się istny horror zwierząt gospodarskich. Balbinka, bo takie imię otrzymała odebrana interwencyjnie młoda krowa, została potraktowana przez swojego właściciela w najokrutniejszy sposób. Wszystko dlatego, że nie była zdolna do rozrodu.

Obraz nędzy i rozpaczy na polskiej wsi. Krowa umierała na oczach właściciela

Balbinka została skazana na powolną śmierć w męczarniach, ponieważ w ocenie gospodarza nie mogła mu przynieść żadnych korzyści. Za karę pozbawił ją podstawowych warunków bytowych.

- Zagłodzona, odwodniona, połamana, z zanikami mięśni... leżała obok sterty śmieci - opisują zastany widok członkowie OTOZ Animals Zielona Góra.

Na szczęście aktywiści przybyli do gospodarstwa, zanim było już za późno. Balbinka została odebrana właścicielowi i przewieziona w okolice Lubska, na prywatne gospodarstwo, w którym żyją zwierzęta uratowane z rąk oprawców.

Rozmowa z "Fox News"

Opiekunka do dziecka znęcała się nad 7-miesięcznym chłopcem. Pies zaalarmował rodziców

CZYTAJ DALEJ

Trwa walka o życie uratowanej krowy Balbinki. Potrzebna jest pomoc.

Chociaż zwierzę trafiło pod opiekę empatycznych i pomocnych osób, nie oznacza to, że walka o życie młodej krowy dobiegła końca.

- Przyjaciele na zmianę czuwają nad Balbinką, całe nasze rodziny, nawet najmłodsi. Masujemy kończyny, w których zanikły mięśnie, opatrujemy rany i odleżyny, pilnujemy kroplówki. Podnosimy Balbinkę i zakładamy na podnośnik - piszą członkowie OTOZ Animals Zielona Góra i dodają. - Czekamy też na wizytę zoofizjoterapeuty, który przygotuje plan rehabilitacji. Musimy pomóc jej odzyskać masę mięśniową.

Balbinkę czekają liczne badania oraz rehabilitacja pod okiem ekspertów. Wiążą się z tym ogromne koszty, których jej tymczasowi opiekunowie nie są w stanie pokryć z własnej kieszeni.

- Dźwigamy ją, jej cierpienie, próbując jej odebrać ból. Zastąpić miłością i troską. Niestety, zwierzęta gospodarskie to ogromne koszty utrzymania i leczenia - tłumaczą wolontariusze.

W związku z ciężką sytuacją finansową zwracają się z prośbą o wsparcie oraz darowizny rzeczowe w postaci paszy i materiałów, które pozwolą stworzyć zagrodę i kolejne miejsca dla skrzywdzonym zwierząt gospodarskich. Pomocy można udzielić poprzez oficjalny fanpage na Facebook oraz zbiórkę, do której link pozostawiamy tutaj.

Zobacz zdjęcia:

Balbinka

Balbinka

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >

Pozostałe

Niesamowite odkrycie na Pacyfiku. Znalezione szczątki dowodzą istnienia morskiego "potwora"

Czytaj więcej >
Kociarz z Aleppo

Pozostałe

Kiedy wszyscy uciekali przed wojną, on został, by ratować zwierzęta. Setki kotów zawdzięczają życie "Kociarzowi z Aleppo"

Czytaj więcej >
Tańczący kot

Pozostałe

Świat oszalał na punkcie "roztańczonego" kota. Zabawne wideo ma już ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >