Swiatzwierzat.pl
maxzzerzz-vrJeY7-8aIE-unsplash (1)

unsplash/maxzzerzz

"Ludożerca z Champaran" zastrzelony. Co najmniej 9 osób padło ofiarą tygrysa

11 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

"Ludożerca z Champaran" to tygrys, którego ofiarą padło co najmniej 9 osób. W sieci pojawiła się wiadomość, że indyjskiej policji planuje go zastrzelić po tym, jak zwierzę zaatakowało matkę z dzieckiem. W obławie brało udział około 200 osób. Drapieżnik stracił życie.

Indie to jeden z nielicznych terenów na świecie, który pozostaje zamieszkany przez wolno żyjące tygrysy. Chociaż drapieżny kot jest narodowym zwierzęciem Indii, to na przestrzeni ostatnich lat działania kłusownicze doprowadziły do tego, iż wyginęły aż trzy z ośmiu ich podgatunków. Eksperci obawiają się, że ta sytuacja wraz z upływem czasu może się jeszcze pogarszać.

"Ludożerca z Champaran" zastrzelony

"Ludożerca z Champaran" – nazywano tak tygrysa, na którego wydano wyrok śmierci. Wszystko dlatego, że jak twierdzą władze stanu Champaran, stanowił realne zagrożenie dla tamtejszej ludności. Ich decyzję potwierdził ostatni incydent z udziałem zwierzęcia, kiedy to zaatakował matkę z dzieckiem. Ku wielkiej rozpaczy lokalnej społeczności, rodziny nie udało się uratować.

Całej akcji przewodniczyła policja z Bihar. Trzyletni tygrys klasyfikowany jako T-104 przebywał w polu trzciny cukrowej i tam został otoczony. W polowaniu wzięło udział około 200 osób, w tym także urzędnicy okręgowi stanu Champaran.

Jak pomóc dziecku, gdy boli je gardło?

- To była nieprzespana noc dla całej wioski – zdradził jeden z policjantów, którzy brali udział w polowaniu na tygrysa, cytowany przez "Hindustan Times".

Podczas gdy na świecie populacja tygrysów się zmniejsza, w Indiach rośnie. Niemniej jednak szacuje się, że co roku na terenie kraju tygrysy zabijają około 40-50 osób.

Zagadka: gdzie jest kot?

Test na spostrzegawczość: Czy potrafisz znaleźć kotka ukrytego na zdjęciu?

CZYTAJ DALEJ

Wpływ człowieka na życie tygrysów

Nie da się ukryć, że do zagrożenia egzystencji tygrysów przyczynili się ludzie. Eksperci boją się, że niebawem może dojść do ich całkowitego wyginięcia.

Wpływ na zagrożenie tygrysów mają m.in. nielegalne polowania. Co ważniejsze, ludzie przejmują naturalne środowisko tych drapieżników oraz wykorzystują jego zasoby, takie jak woda i pożywienie, dla własnych korzyści. Szkodliwa działalność człowieka sprawia, że bezpowrotnie zanika ich miejsce do życia.

W poszukiwaniu terenów do życia tygrysy coraz częściej zbliżają się do ludzkich siedzib i tym samym stanowią dla nich realne zagrożenie. Mimo, iż ich łupem coraz częściej padają zwierzęta hodowlane, niestety ofiarami śmiertelnymi stają się też ludzie.

- Rezerwaty tygrysów w Indiach – chronione obszary, w których zwierzęta te mogą żyć – nie rozrosły się w takim samym tempie, jak populacja tygrysów. To zmusiło niektóre zwierzęta do szukania przetrwania na terenach zdominowanych przez ludzi - wyjaśnia BBC.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić

Nie da się ukryć, że puszyste psy chciałoby się głaskać i przytulać na okrągło. Należy jednak pamiętać, że ich odpowiednia pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Oto psie rasy o wielkich sercach, które wyglądają jak pluszowe kuleczki. Niewątpliwie musiały znaleźć się w tym zestawieniu!

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

źródło: twitter/The Hindu; wfosigw.lodz.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Ogromny humbak wyrzucony przez morze. To kolejny przypadek w ciągu kilku tygodni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wstrząsające odkrycie spacerowicza. Sześciometrowe boa i pytony znalezione w worku

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nazwij karalucha imieniem swojego eks

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >