Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Łoś z Kolorado wreszcie odzyskał wolność. Przez 2 lata był uwięziony w 16 kg oponie
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 14.10.2021 02:00

Łoś z Kolorado wreszcie odzyskał wolność. Przez 2 lata był uwięziony w 16 kg oponie

łoś
Jason Clay / Youtube.com

Łoś uwięziony w 16-kilogramowej oponie błąkał się po wzgórzach Kolorado przez dwa lata. Był kompletnie nieuchwytny dla policjantów zajmujących się dzikimi gatunkami. Na szczęście wreszcie udało się go namierzyć i uwolnić z obręczy balastu. Przez akcję ratunkową niestety stracił poroże.

Łoś po raz pierwszy został namierzony przez policjantów w lipcu 2019 roku. Od tamtego czasu zwierzę przemieszczało się między hrabstwami Park i Jefferson.

Łoś był uwięziony w 16-kilogramowej oponie

Pracownicy Colorado Parks and Wildlife zauważyli łosia w sobotę wieczorem 9 października. Wreszcie po trzech nieudanych próbach schwytania zwierzęcia, udało im się mu pomóc i uwolnić go z 16-kilogramowego balastu.

Funkcjonariusze mieli problemy w przecięciu opony, dlatego musieli odciąć poroże. Na szczęście okazało się, że zwierzę bardzo nie ucierpiało przez te dwa lata dźwigania ciężaru. Na jego szyi były lekko starte włosy i jedna niewielka rana.

Jak poinformowali pracownicy parku, pomocny w znalezieniu łosia okazał się trwający okres godowy jeleni i łosi, czyli rykowisko i bukowisko.

Śmieci to pułapka dla zwierząt

Niestety wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielką szkodę wyrządzają zwierzętom śmieci porzucane w lasach. Już nie raz słyszeliśmy o interwencjach straży, które musiały pomóc zwierzakowi, bo np. zaplątał się w przeróżne reklamówki, liny, czy kosze.

Pracownicy parku w Kolorado również apelują do wszystkich o większą rozwagę i przede wszystkim wyostrzoną wyobraźnię. W czasie swojej pracy wielokrotnie zdarzyło im się widzieć jelenie, łosie, niedźwiedzie zaplątane w huśtawki, hamaki, sznury do bielizny, oświetlenie dekoracyjne lub świąteczne, meble, klatki na pomidory, karmniki dla kur, kosze na pranie, bramki do piłki nożnej i siatki do siatkówki.

Spodziewaliście się, jak wiele przeróżnych śmieci zalega w lasach na całym świecie?

Zobacz film:

Zobacz post:

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!