Swiatzwierzat.pl > Psy > Lewitujący pies? Kobieta nie wierzyła własnym oczom, zdjęcia umieściła w sieci, "Byłam w szoku"
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 01.10.2023 10:33

Lewitujący pies? Kobieta nie wierzyła własnym oczom, zdjęcia umieściła w sieci, "Byłam w szoku"

Pies lewituje?
Pies lewituje?, fot. Instagram/arrombadinhosfofos

Właścicielki trójki psów chciały wiedzieć, co porabiają ich pupile, kiedy są w pracy. Gdy spojrzały na zapis z kamery, były w szoku. Wyglądało na to, że jeden z ich psów… unosił się nad ziemią. Lewitujący pupil wywołał konsternację u właścicielek. Musiały dowiedzieć się, co właściwie stało się na zdjęciu. Czy ich pies naprawdę latał?

Na kamerze uchwycono lewitującego psa. Właścicielki w szoku

Bruna Gutemberg, jedna z właścicielek psa uchwyconego na zaskakującym zdjęciu, była w pracy i obserwowała swoje psy, dzięki zamontowanym w mieszkaniu kamerom.

Kamerę zawsze zostawiamy w domu, bo mamy 3 psy i śpią w domu, w dzień przebywają w zadaszonym podwórku i trochę w pomieszczeniu. Dlatego uważnie się temu przyglądamy – mówi właścicielka lewitującego psa.

To, co zobaczyła na nagraniu, zszokowało ją. Wyglądało, jakby jeden z jej psów… lewitował. Ze zdumieniem obserwowała zapis z kamery.

W czwartek, 21 września, poszłam sprawdzić, czy wszystko w porządku. Kiedy otworzyłam aparat, przestraszyłam się. Pomyślałam: Co ten pies wyprawia? – podzieliła się Bruną.

lewitujący pies.jpg
Lewitujący pies uchwycony na zdjęciu, fot. Instagram/arrombadinhosfofos
76 dni walczyła o życie, lekarze zignorowali objawy u 9-latki. Matka miała przeczucie od początku

Pies nie lewituje. To tylko iluzja optyczna

Sceptyczna kobieta próbowała wyjaśnić paranormalne zjawisko, kiedy w końcu zrozumiała, co stało się na nagraniu. Nie mogła uwierzyć, że jej pierwszym instynktem było uznanie, że pies lata. Proste wytłumaczenie nasuwało się samo. Wystarczyło porozglądać się po pomieszczeniu, żeby zrozumieć istotę złudzenia.

Byłam w szoku. Pomyślałam sobie: co ten pies robi? Patrzyłam na to przez chwilę, myśląc: „Czy ona leci?”, a potem zdecydowałam się powiększyć i zobaczyłam, że to cień ubrania – śmieje się właścicielka.

Suszące się, rozwieszone ubrania, rzucały cień na podłogę, tuż obok leżącego tam psa. Iluzja optyczna sprawia, że na zdjęciu wygląda to tak, jakby pupil lewitował. Kiedy jednak przyjrzeć się kształtowi cienia, od razu widać, że jego źródłem nie jest psiak, a pranie. Lilica znalazła się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, żeby wywołać konsternację u właścicielek.

lewitujący pies (1).jpg
Właścicielki “lewitującego psa” z całą rodziną, fot. Instagram/brugut

Zdjęcie lewitującego psa wywołało poruszenie wśród internautów

Kobiety postanowiły podzielić się zdjęciem z internautami. Nie sądziły, że ich post wywoła wśród ludzi takie poruszenie. Lewitującym psiakiem zainteresowały się setki osób, więc postanowiły opowiedzieć o jego historii.

Ma 9 lat i 7 miesięcy. Jest z moją żoną od 2014 roku, a ze mną od końca 2019 roku, kiedy się pobrałyśmy – mówi jedna z właścicielek.

W komentarzach zaroiło się od zabawnych komentarzy i żartów. Oto co internauci mieli do powiedzenia na temat latającego psa:

  • Aktywność parapsiornalna
  • Zajęło mi za długo, żeby zrozumieć, co dzieje się na zdjęciu
  • A więc to właśnie robią, kiedy ich nie obserwujemy
  • Czy Twój pies gryzie? Nie, on LATA
lewitujący pies (2).jpg
Lilica to radosny psiak, fot. Instagram/brugut
lewitujący pies (3).jpg
Internauci zdziwieni “lewitującym psem”, fot. Instagram/brugut

Źródło: boredpanda.com