Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot biegnie w górę czy schodzi w dół? Ta zagadka nie daje internautom spokoju
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:51

Kot biegnie w górę czy schodzi w dół? Ta zagadka nie daje internautom spokoju

Iluzja optyczna
brightside.me

Oglądanie iluzji optycznych jest jednocześnie zabawne i frustrujące. Zastanawiamy się, co płata nam figle - oczy czy mózg? Tym razem przygotowaliśmy zagadkę z kotem idącym po schodach. Odpowiedź na pytanie, w którą stronę zmierza mruczek, zdradzi ważną prawdę na Twój temat.

Ostatnio w sieci pojawiła się iluzja optyczna z kotem w roli głównej, która wywołała spore poruszenie wśród internautów. Niektórzy są pewni, że kot widoczny na zdjęciu wspina się po schodach. Inni są przekonani, że schodzi po nich w dół. Jak myślicie, która z odpowiedzi jest prawidłowa?

Kot na schodach - w którą idzie stronę?

Zdjęcie przedstawia mruczka, którego ułożenie nóg sugeruje, że zwierzę się porusza - i w tym tkwi cała zagadka. Zastanów się, czy mruczek widoczny na poniższej grafice wchodzi po schodach, czy też może z nich schodzi? Odpowiedź na to pytanie zdradza prawdę o naszym charakterze i osobowości. 

Osoby próbujące swoich sił w zagadce zwracały uwagę na charakterystyczną budowę schodów, ułożenie kociego ogona, czy też miejsce, w którym zwierzę utkwiło wzrok. W zależności od udzielonej odpowiedzi, internautów można podzielić na dwie grupy: Osoby, które uważają, że kot wspina się po schodach, uchodzą za optymistów. Nie brakuje im pozytywnego nastawienia do życia i poznawanych ludzi. Cechuje ich otwartość i gotowość do podjęcia inicjatywy. Jednocześnie bywają naiwni i przeważnie nie zwracają uwagi na szczegóły.

A jeśli sądzisz, że kot zbiega po schodach w dół, oznacza to, że najprawdopodobniej jesteś introwertykiem i ostrożnie podejmujesz decyzje. Twoją mocną stroną jest intuicja i wysoce rozwinięte zdolności analityczne. Nie uzależniasz swojego szczęścia od innych i niekiedy popadasz w pesymizm.

Rozwiązanie zagadki

Jaka jest zatem prawidłowa odpowiedź na postawione wyżej pytanie? O pomoc w interpretacji grafiki poproszono profesora nauk behawioralnych Nicka Chatera z Warwick Business School w Wielkiej Brytanii.

Zdaniem uczonego zdjęcie można zinterpretować na dwa sposoby ze względu na "bezpostaciowy szary kwadrat na górze obrazu". Wskazane miejsce nie posiada żadnych charakterystycznych cech, dzięki którym moglibyśmy poznać, czy to sufit, czy podłoga. 

- Szary kwadrat pozbawiony jest jakiegokolwiek wskazówki. Więc przechodzimy od jednej interpretacji do drugiej - mówi profesor.

Wygląda na to, że jedyną osobą znającą odpowiedź na pytanie, w którą stronę zmierza kot, jest autor grafiki.

Źródło: kobieta.onet.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami