Swiatzwierzat.pl
jelen

facebook/Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe

Leśnicy pokazali niezwykłe zdjęcie. "Latający" jeleń robi wrażenie

25 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Leśnicy z Nadleśnictwa Wałbrzych udostępnili fotografie dokumentujące wyjątkowe zjawisko. W mediach społecznościowych sprawę skomentowali następująco - "Mamy dowód na latające jelenie". Nie pozostaje nic innego, jak uważać na głowę podczas spaceru w lesie.

Nadleśnictwo z Wałbrzycha na swoim facebookowym profilu pochwaliło się niespotykanym widokiem, które zarejestrował jeden z turystów wędrujący po tamtych terenach. Aby w nie uwierzyć, trzeba zobaczyć je na własne oczy.

Leśnicy pokazali niezwykłe zdjęcie

Leśnicy opublikowali niesamowite zdjęcie, prezentujące możliwości dzikich zwierząt, będące jednocześnie ważną przestrogą dla kierowców, którzy powinni zachowywać szczególną ostrożność, gdy wjeżdżają do lasu. Do załączonych fotografii dodano żartobliwy podpis, co wywołało jeszcze większe zainteresowanie wśród internautów.

-Mamy dowód na latające jelenie! W Górach Sowich zarejestrował go jeden z naszych czytelników i na dowód przesłał zdjęcia! – czytamy w opisie do opublikowanych zdjęć.

Co prawda, jelenie w dolnośląskich lasach nie są zjawiskiem niespotykanym, ponieważ naturalnie zamieszkują te tereny, aczkolwiek zdjęcie, które wykonał pan Rafał Ossowski może wzbudzić zachwyt. Leśnicy w dalszej części postu wyjaśnili również, że zwierzęta te są naprawdę wyśmienitymi skoczkami w dal.

- A tak na poważnie, to jeleniowate, mimo swoich rozmiarów, potrafią całkiem nieźle skakać, zarówno wzwyż jak i w dal – czytamy w poście Nadleśnictwa Wałbrzych.

marco-pagano-4t qjNMth3w-unsplash (1)

Rodzinne wyjście do zoo zamieniło się w koszmar. Niedźwiedź odgryzł dziecku rękę

CZYTAJ DALEJ

To nie koniec okresu godowego jeleniowatych

Jeleń szlachetny to zwierzę, którego przedstawiciele zamieszkują nie tylko znaczną część Europy, ale także Azję i północną Afrykę. Introdukowano go również do Ameryki Południowej, Australii i Nowej Zelandii. Jego okres godowy nazywany rykowiskiem rozpoczyna się w połowie września i trwa zazwyczaj przez 3-4 tygodnie.

Mimo, że rykowisko jeleni dobiega już końca, to w połowie października rozpoczyna się okres godowy danieli nazywany bekowiskiem. To trzeci co do wielkości przedstawiciel gatunku jeleniowatych żyjący w polskich lasach. Jego zaloty trwają około 4 tygodni.

Podczas okresu godowego samice danieli oddają w jedno miejsce mocz. Nazywa się je dołkiem rujowym, ponieważ to w tym miejscu dochodzi do krycia. Byki walczą o względy łań, a swoje wybranki starają się chronić przed innymi przedstawicielami tej samej płci. Ich walki potrafią być naprawdę zacięte, lecz ze względu na ukształtowanie poroża rzadziej kończą się tragicznie niż w przypadku jeleni.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: gazetawroclawska.pl; facebook/Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >