Swiatzwierzat.pl
Ptak na drzewie

Straż Miejska Miasta Krakowa

Lagun wrócił do Krakowa? Strażnicy uratowali zwierzę, które zawisło na smyczy

26 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewien spacerujący przechodzień dostrzegł stworzenie zaplątane w przewody linii telekomunikacyjnej przy ul. Łokietka w Krakowie. Niezwłocznie zaalarmował on odpowiednie służby.

Mieszkaniec Krakowa zauważył, że spomiędzy gałęzi wysokiego drzewa wychyla się bliżej nieokreślone zwierzę, dlatego zadzwonił pod numer alarmowy, łącząc się ze Strażą Miejską. Na szczęście zgłoszenie potraktowano poważnie.

Zwierzę zwisało na smyczy z drzewa

Nieznane stworzenie znajdowało się na wysokości ok. 5 metrów nad ziemią, dlatego było zatem jasne, że bez drabiny niewiele da się zrobić. O pomoc poproszono strażaków, którzy szybko i sprawnie zwrócili mu wolność.

Zwierzę, które zawisło na różowej smyczy, przywodziło na myśl laguna, francuski rogalik przyczajony na krakowskim drzewie i straszący mieszkańców, o którym zrobiło się głośno w kwietniu 2021 roku. Croissant o cechach gadzich został "uratowany" i "oswobodzony" przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, a historia z interwencji obiegła media w całej Polsce.

Zdjęcie ilustracyjne

Rosjanie zrównali z ziemią podkijowskie ZOO. Setki zwierząt zginęły, reszta biegła na oślep

CZYTAJ DALEJ

Tymczasem sprawcą całego zamieszania okazała się papuga żako - niezwykle ciekawski i inteligentny ptak, który potrafi naśladować dźwięki ludzkiego głosu, dlatego nazywany jest papugą gadającą. 

Papużka wróciła pod opiekę właścicieli

Ptak najpierw trafił do siedziby straży miejskiej, skąd został przekazany specjalistom od dzikich zwierząt. Dzięki publikacji zdjęć stworzenia w mediach społecznościowych internauci pomogli ustalić właściciela papugi.

Zbiegiem okoliczności kilka godzin wcześniej Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zamieściło ogłoszenie dotyczące zaginionej papugi. Ptak, wabiący się Kijiw, uciekł swoim właścicielom dzień wcześniej o godzinie 17:00 na ul. Chełmońskiego 70. Dzięki czujnym oczom internautów żako szczęśliwie wrócił już do swojego domu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: Straż Miejska Miasta Krakowa

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >