Swiatzwierzat.pl
Nowa gwiazda

youtube/ABC Action News

Labrador stał się gwiazdą koncertu muzyki klasycznej. Zachwytom i oklaskom nie było końca

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bohaterem koncertu Wiedeńskiej Orkiestry Kameralnej na 31. Międzynarodowym Festiwalu w Efezie został biszkoptowy labrador. Pies ściągnął na siebie uwagę wszystkich zgromadzonych, a jego gościnny występ wywołał gorący aplauz publiczności. 

W połowie IV Symfonii kompozytora Feliksa Mendelssohna grupie muzyków przerwał niespodziewany gość. Zaciekawiony zwierzak skorzystał z okazji i wkradł się na estradę.

Pies wszedł na koncert i zajął najlepsze miejsce

Labrador wszedł na scenę podczas pierwszej części utworu, po czym zdecydował się położyć obok krzesła jednego ze skrzypków. Zamiast uciekać, w spokoju nadstawił uszu i wysłuchał reszty utworu.

Członkowie orkiestry zauważyli psa, jednak nie byli w stanie przerwać występu. Z uśmiechem na ustach kontynuowali grę na instrumentach.

Na całe szczęście zwierzak nie sprawiał żadnych kłopotów, dlatego nie było powodu, żeby go odesłać ze sceny. Po pewnym czasie przeciągle ziewnął, wywołując tym salwy śmiechu wśród publiczności.

Waldemar B.

Przywiązał psa do samochodu, potem tłumaczył, że kocha zwierzęta. Waldemar B. oskarżony

CZYTAJ DALEJ

Futrzasty gwiazdor skradł całe show

Pojawienie się pupila na scenie wzbudziło ogólny zachwyt wśród widzów występów. Psiak otrzymał gorące oklaski, a nagranie z koncertu szybko zrobiło furorę w sieci.

- To najsłodsza rzecz, jaką widziałem od jakiegoś czasu. Co za słodki piesek - napisał jeden z internautów.

Nagranie zostało dotąd wyświetlone blisko 6 milionów razy, jednak mimo to wciąż nie rozwiązano zagadki, jak labrador dostał się na scenę i do kogo należał.

Organizatorzy festiwalu zdecydowali się nie zdradzać tego szczegółu, jednak trzeba przyznać, że psiak wydaje się być przyzwyczajony do słuchania muzyki klasycznej.

Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że czworonożny miłośnik koncertów na żywo potrafi docenić prawdziwą sztukę. Tego występu publiczność, w tym miliony internautów, na długo nie zapomni!

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >