Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Staruszek żegna się z umierającym labradorem. Ten film to istny wyciskacz łez
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.01.2021 01:00

Staruszek żegna się z umierającym labradorem. Ten film to istny wyciskacz łez

Pożegnanie
tiktok/maisie_and_co

Ostatnie pożegnanie z ukochanym zwierzęciem nikomu nie przychodzi łatwo. Większość właścicieli zwierząt na co dzień nie dopuszcza do siebie myśli, że pewnego dnia czworonożny przyjaciel będzie musiał przejść na drugą stronę Tęczowego Mostu, jednak śmierć pupila jest niestety nieodłącznym elementem życia - finałem niezapomnianej przygody oraz zwieńczeniem niezastąpionej przyjaźni. 

Wzruszające spotkanie schorowanej labradorki ze staruszkiem

Opiekunka ślicznej labradorki o czekoladowym umaszczeniu wiedziała, że nadszedł już jej czas. Bailey od dłuższego czasu zmagała się z chorobą, a prognozy na powrót do zdrowia były brutalnie mówiąc niemożliwe.

Kobieta nie miała serca wydłużać cierpienia pupila dla własnego pocieszenia. Z nieukrywaną trudnością zdecydowała, że jest winna suczce możliwie najspokojniejsze odejście z tego świata. Aby tego dokonać, postanowiła wypełnić jej ostatnie chwile radością i wspólnymi z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi, którzy na przestrzeni lat zdążyli się zbliżyć do słodkiej psinki.

Jedną z ostatnich osób, która powiedziała Bailey "żegnaj" był 90-letni pan mieszkający po drugiej stronie płotu. Przez lata mężczyzna przywiązał się do sympatycznej suczki i zawsze doglądał jej przez płot, upewniając się, że niczego jej nie brakuje.

W sieci zostało opublikowane nagranie przedstawiające chwilę, w której 90-letni sąsiad schyla się do leżącej Bailey i drapie ją po ciałku. Zwierzę spogląda mu prosto w oczy z niewypowiedzianą wdzięcznością za lata ofiarowanych ciasteczek i uśmiechów. Macha przy tym wesoło ogonkiem, chociaż widać, że nie ma już sił wstać i cieszyć się tak jak za dawnych czasów.

Ostatnie pożegnanie starych przyjaciół

Więź łącząca tych dwoje jest naprawdę wyjątkowa. Patrząc na tę scenę, można odnieść wrażenie, że nikt tak dobrze nie rozumie bólu, przez jaki przechodziła wtedy suczka, jak mężczyzna, który również był już na skraju swojego życia. Podczas ostatniego pożegnania mogli jedynie wzajemnie się pocieszać. W końcu wkrótce wszystkie doczesne smutki odejdą w niepamięć. 

Właścicielka Bailey pożegnała się z nią we wrześniu 2020 roku. Choć od tego czasu minęło już kilka miesięcy, nagranie ostatniego pożegnania staruszka z umierającym zwierzakiem wciąż jest bezcenną pamiątką, która z pewnością w oczach jej bliskich ma większą wartość, niż niejeden skarb.

Popularne wideo na platformie Youtube jest idealnym protekstem do zastanowienia się nad rolą przyjaźni między człowiekiem i psem. Nie zapominaj, żeby każdego dnia doceniać swojego zwierzaka za to, że zwyczajnie przy Tobie jest, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie moment, w którym nie będzie Ci już w stanie dłużej towarzyszyć. 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube