łabędź
Źródło: strazmiejska.waw.pl

Para na spacerze zauważyła słabego łabędzia. Natychmiast zadzwonili po straż miejską

3 Lutego 2021

Pewna para podczas spaceru po Warszawie, w okolicy kanału Żerańskiego zauważyła dziwnie zachowującego się łabędzia. Sprawiał wrażenie osłabionego i odstającego od reszty stada. Spacerowicze nie wahali się długo i od razu zadzwonili po warszawską straż miejską.

Łabędź z okolic kanału Żerańskiego od razu zwrócił uwagę pary, która zgłosiła się po pomoc do Ekopatrolu Straży Miejskiej. Funkcjonariusze szybko zjawili się na miejscu, ponieważ małżeństwo opisało łabędzia jako słabego i wyraźnie chorego.

Para zauważyła chorego łabędzia

Funkcjonariusze Ekopatrolu zjawili się na miejscu i szybko zaczęli poszukiwania chorego łabędzia. Należał do stada przebywającego na terenie kanału.

Szybko udało się wypatrzyć nieszczęśnika, który wyraźnie nie nadążał za resztą swoich towarzyszy. Jak szybko się okazało, mimo osłabienia złapanie go wcale nie należało do najprostszych.

Ptak, niechętny do współpracy nie dał się złapać przy brzegu. Odpływał wciąż na środek akwenu, w związku z czym strażnicy miejscy postanowili wezwać na pomoc strażaków z odpowiednim sprzętem.

Straż pożarna zjawiła się na miejscu ze sprzętem pływającym i wspólnymi siłami udało się odłowić łabędzia. Wstępnie uznano, że coś utknęło ptakowi w przełyku.

Łabędź został bezpiecznie przetransportowany do Ptasiego Azylu w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Tam otrzyma odpowiednie leczenie, a po dojściu do siebie wróci na łono natury do swojego stada.

Malutki beagle uczy się, jak wyć. Najsłodsze wideo, jakie dziś zobaczycieMalutki beagle uczy się, jak wyć. Najsłodsze wideo, jakie dziś zobaczycieCzytaj dalej

Co zrobić, gdy spotkamy chore zwierzę?

Pamiętajmy, by zawsze reagować, gdy na swojej drodze napotkamy ranne lub chore zwierzę. Warto zadzwonić po straż miejską, policję, straż pożarną lub do najbliższej kliniki weterynaryjnej - z pewnością otrzymamy wówczas informacje o dalszym postępowaniu.

Jeśli usłyszymy polecenie, by złapać zwierzę i samodzielnie je przetransportować do kliniki, róbmy to ostrożnie. Przestraszone może nie dać się nam dotknąć, wtedy warto wezwać wsparcie.

Pomoc naszym braciom mniejszym jest naprawdę ważna - zdarza się, że ich życie jest zależne od nas. Dlatego zawsze reagujmy - para, która zauważyła łabędzia i zadzwoniła po Ekopatrol to wzór godny naśladowania!

Zobacz zdjęcie:

łabędź

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: strazmiejska.waw.pl

Następny artykuł