Swiatzwierzat.pl
Przestraszony kundelek

facebook/ekostraz

Kundelek został porzucony na łaskę losu. Miał być "złym psem"

14 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Inspektorzy dolnośląskiej organizacji pożytku publicznego Ekostraż ponownie uratowali zwierzę w potrzebie. Pod ich opieką znalazł się starszy kundelek, którego znaleziono na opuszczonej posesji we wsi Karwiany. Zdaniem miejscowych przestraszone zwierzę od lat tkwiło za ogrodzeniem.

Okrucieństwa wobec zwierząt mogą przybierać różne formy. Tym razem członkowie Ekostraży opisali historię, która może brzmieć jak kiepski żart. Okazuje się, że właściciele porzuconego kundelka chcieli zniechęcić sąsiadów do pomocy, umieszczając na płocie tabliczkę z wymownym napisem.

"Uwaga! Zły pies, ludzie jeszcze gorsi"

Podczas akcji ratunkowej inspektorzy zauważyli, że na ogrodzeniu wokół rozpadającego się domu wisiała tabliczka. Jej treść brzmiała: "Uwaga! Zły pies".

Jak tłumaczą aktywiści, hasło ostrzegawcze nie ma nic wspólnego z rzeczywistym stanem rzeczy. Na posesji znaleźli osamotnionego, niewielkich rozmiarów pieska.

Jak twierdzą miejscowi, zwierzak spędził za płotem nawet kilka lat. Co poniektórzy litowali się nad seniorem, podając mu jedzenie i wodę, lecz finalnie żaden z sąsiadów nie skontaktował się ze służbami bądź instytucją prozwierzęcą.

- Przez ten cały czas był skazany na łaskę i niełaskę okolicznych mieszkańców, którzy coś tam rzucą do jedzenia i napoją. Wydeptał sobie ścieżkę koło ogrodzenia, w płocie pojawiły się wyrwy na miski na jedzenie i picie - relacjonują działacze na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt.

Kot na trybunach

Kot spadł z wysokości kilkudziesięciu metrów. Jego życie uratowali kibice

CZYTAJ DALEJ

Obojętność gorsza od nienawiści

Aktywiści nie kryją oburzenia niedawną interwencją. We wpisie w mediach społecznościowych padły mocne słowa pod adresem właścicieli, a także wszystkich osób świadomych fatalnej sytuacji porzuconego zwierzęcia.

- Skazać własnego psa na takie życie to zwykłe świństwo, brak litości i honoru. Maluch jest smutny i zrezygnowany. Jest przerażony i boi się ludzi, którzy przecież od dawna nie dawali mu bliskości. Do tego ma gigantycznego guza na brzuchu, jest silnie wychudzony i odwodniony, ma pełno kleszczy i pcheł - wymieniają członkowie Ekostraży.

Psi senior znajduje się obecnie pod opieką organizacji. Walka o jego życie i zdrowie dopiero się rozpoczyna. Serdecznie zachęcamy do wpłacania datków poprzez zbiórkę zamieszczoną pod poniższym zdjęciem.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/ekostraz

Przetestuj swoją wiedzę o gryzoniach!

Pytanie 1 z 8

Największym gatunkiem chomika jest...?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >