Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kundelek z wrośniętą obrożą w szyję uratowany od śmierci. Trwają poszukiwania jego właściciela
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.03.2021 01:00

Kundelek z wrośniętą obrożą w szyję uratowany od śmierci. Trwają poszukiwania jego właściciela

Pies
Policja Podkarpacka

We wtorek, 9 marca około godziny 9.30 funkcjonariusze należący do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie zostali powiadomieni o znalezieniu rannego psa w rejonie ulicy Rzecznej w Brzozowie. We wskazane miejsce wysłano dzielnicowy patrol w celu zabezpieczenia zwierzęcia i odebrania go z rąk zgłaszającej osoby.

Pies żył w wrośniętą w szyję obrożą

Interweniujące funkcjonariuszki ustaliły, że w chwili odnalezienia kundelka, na jego ciele znajdowały się liczne rany w okolicy szyi. Obroża była praktycznie wrośnięta w skórę, dlatego stanowiła bezpośrednie zagrożenie dla życia zwierzęcia.

Obroża zaciśnięta na szyi psa wymagała chirurgicznego usunięcia, dlatego na miejsce wezwano lekarza. Zwierzę otrzymało pilną pomoc i zostało przekazane pod opiekę weterynarza.

To niestety kolejny przypadek skrajnego zaniedbania zwierząt domowych przez opiekunów. W ostatnich dniach całą Polską wstrząsnęła informacja na temat Tofika - interwencyjnie odebranego psa spod Wrocławia, którego pseudowłaściciele pozbawieni empatii upodlili do granic możliwości. Aż trudno pomyśleć, że istnieją ludzie, którzy potrafią z tak dużą łatwością zignorować cierpienie żywego stworzenia i doprowadził go do tak opłakanego stanu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Policja poszukuje oprawcy zwierząt

Właściciela rannego kundelka nie udało się na razie ustalić. Trwają policyjne działania mające na celu ustalenie tożsamości właściciela psa i wymierzenie mu sprawiedliwości za popełnione czyny. Miejmy nadzieję, że nie uniknie kary. 

Wszystkie osoby posiadające informację na temat znalezionego psa lub posiadają wiedzę na temat jego właściciela, proszone są o kontakt z Zespołem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, przy ul. Witosa 9, pokój nr 19. Można także skontaktować się pod numerem telefonu - 47 82 91 335 lub dyżurnym 47 829 13 10.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Zobacz zdjęcia:

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt: