Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Ktoś wie, co to jest?". Tajemnicze znalezisko na plaży, nawet eksperci mają wątpliwości
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 17.11.2023 07:35

"Ktoś wie, co to jest?". Tajemnicze znalezisko na plaży, nawet eksperci mają wątpliwości

Tajemnicze zwierzę
Tajemnicze zwierzę, źródło: facebook.com @DroneHub

Turyści zwiedzający szkocką plażę natknęli się na zwłoki tajemniczej istoty. Jaskrawo pomarańczowe, tłuste ciało nie przypominało im niczego, co znali. Kierowani ciekawością, udostępnili nagranie przedstawiające nieznaną im istotę w mediach społecznościowych. Okazało się, że nawet doświadczeni rybacy oraz naukowcy nie są w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czym jest. Padło jednak kilka ciekawych teorii. 

Wybrali się na wakacje do Szkocji. Na plaży natknęli się na tajemniczą istotę

Gregg, 36-letni mieszkaniec Wysp Brytyjskich, razem ze swoim synem, udał się na wakacje na szkockie wybrzeże. Mężczyźni aktywnie korzystali z wolnego czasu na łonie przyrody. 

Kilka godzin każdego dnia spędzali na spacerach wzdłuż kamienistych i piaszczystych plaż. Jedna z takich przechadzek zakończyła się tajemniczym znaleziskiem.

Kiedy turyści podeszli blisko jaskrawo pomarańczowego obiektu, nie byli w stanie powiedzieć, na co właśnie patrzą. Z całą pewnością było to ciało jakiegoś zwierzęcia morskiego. Jednak stwór ten nie przypominał żadnego znanego im gatunku.

Weterynarz ostrzega. Jedna z rzeczy, którą każdy ma w domu, może być śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt

Mężczyźni nie mieli pojęcia co to za zwierzę. Wyglądało jak morski potwór

Zaintrygowani turyści postanowili nagrać znalezione ciało. Filmik udostępnili w mediach społecznościowych, prosząc internautów o pomoc w oznaczeniu gatunku. Okazało się, że to wyjątkowo trudne wyzwanie nawet dla tych, którzy wiele lat spędzili, obcując z morskimi stworzeniami występującymi w pobliżu szkockich wybrzeży. 

Wśród komentujących nie brakowało osób skorych do żartów. Wiele ludzi sugerowało, że to z całą pewnością morski potwór. Inni z kolei twierdzili, że to “zwykła” ryba. Nie byli jednak w stanie odpowiedzieć jaki gatunek mają na myśli. 

W dyskusji wzięło udział kilka osób, które doskonale znają lokalną faunę morską. Padło kilka ciekawych teorii. 

hfhg.JPG
Tajemnicze zwierzę z całą pewnością żyło w wodzie, źródło: facebook.com @DroneHub

Padło kilka teorii wyjaśniających, czym jest znalezione ciało

Wśród komentujących znalazł się doświadczony rybak, który przyznał się do tego, że czegoś podobnego nigdy na oczy nie widział, a byłby on w stanie opowiedzieć wiele ciekawych historii na temat morskich istot żyjących w Szkocji. 

Nawet eksperci z brytyjskiego centrum zajmującego się badaniami nad ssakami morskimi nie wiedzieli, co to za stworzenie. Jednak zasugerowali, że mogą to być szczątki jakiegoś małego walenia, lub płód większego gatunku.

Jednak bez dokładnych badań żaden ekspert nie odważyłby się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Możliwe jest też to, że morskie fale wyrzuciły na brzeg plaży nigdy nieodkryty przez ludzi gatunek

hghjh.JPG
Tajemnicze zwierzę wzbudziło ogromne poruszenie wśród wielbicieli przyrody, źródło: facebook.com @DroneHub

Źródło: thesun.co.uk, facebook.com @DroneHub