Swiatzwierzat.pl

tiktok/xeno.and.luna

"Kto zjadł mój obiad?" Kotka zemściła się za kradzież jedzenia, zwierzaki rozbawiły cały Internet

31 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kiedy Luna zauważyła, że Xeno opróżnił zawartość jej miseczki, nie pozostała mu dłużna. Kotka postanowiła przypomnieć starszemu bratu o panujących w domu regułach i zaplanowała zemstę. Nagranie ma już ponad 1,6 mln wyświetleń.

Chociaż kocie rodzeństwo łączy zupełnie inna więź niż ta, która powstaje między dorastającymi wspólnie ludźmi, konflikty między braćmi i siostrami są powszechnym zjawiskiem także w świecie zwierząt. W grupie kot lepiej i szybciej się rozwija, ale musi się liczyć z zasadami obowiązujących wszystkich członków - i to bez wyjątku.

Kotka wściekła się na brata za kradzież jedzenia. Zemsta była słodka

Xenophilius, w skrócie Xeno, oraz Luna to kocie rodzeństwo, które zostało zaadoptowane w "dwupaku" przez zagorzałych fanów serii o Harrym Potterze, o czym świadczą ich imiona. Pomimo wspólnie spędzonego czasu, łączące je więzy rodzinne są - delikatnie mówiąc - skomplikowane, a najbardziej błaha rzecz może stać się punktem zapalnym.

Kocie rodzeństwo
tiktok/xeno.and.luna

Koty to drapieżniki, więc zupełnie naturalną jest dla nich potrzeba rywalizacji ze sobą w naturze o zasoby - teren, pożywienie czy partnera lub partnerkę. Między zwierzakami mieszkającymi pod jednym dachem czy dzielącymi terytorium często dochodzi do tarć, dlatego warto zapobiec eskalacji konfliktu m.in. poprzez wystawianie jedzenia w osobnych miseczkach.

W przypadku Luny i Xeno powodem jednej z ostatnich kłótni była kradzież jedzenia z miseczki. Kiedy kotka dostrzegła, że naczynie zostało wylizane do czysta, zanim jeszcze miała szansę zasiąść do obiadu, cierpliwość się wyczerpała.

Młodsza siostra miała serdecznie dosyć podkradania smakowitych kąsków przez starsze rodzeństwo i postanowiła wziąć sprawy we własne łapki. Już po chwili obiad zamienił się w bójkę, a właściwie próbę zamknięcia Xeno w kartonowym pudełku.

Całą "kłótnię" nagrała rozbawiona właścicielka, która weszła do kuchni akurat w momencie, gdy Luna usiłowała udusić swojego brata za karygodne zachowanie przy posiłku. Wideo rozbawiło internautów na całym świecie, zyskując ponad 1,6 miliona wyświetleń.

Czas na rewanż

Na tym potyczka między kocim rodzeństwem się nie skończyła. Upokorzony Xeno może i został sfilmowany w nienajlepszym momencie, ale nie zamierzał puścić tego występku płazem. Właścicielka mruczków ponownie nakryła je podczas zapasów w kartonowym pudełku. W oparciu o wcześniejsze doświadczenia, postanowiła nie ingerować w cudze sprawy i pozwoliła zwierzakom rozwiązać spór między sobą.

Pozostaje wierzyć, że Xeno i Luna kiedyś sięgną po rozum do głowy i odnajdą wspólny język!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: wamiz.pl, tiktok/xeno.and.luna

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Natura wciąż zaskakuje. "Kotolis" z Korsyki zadziwił świat nauki, badacze uznali go za nowy gatunek
Czytaj więcej >

Koty

Źrenice kota przybierają różną wielkość? Właściciel musi biec z nim do weterynarza
Czytaj więcej >

Koty

Chiny: Porywacze ukradli rasowego kota. Gdyby nie nadajnik GPS, skończyłby na talerzu
Czytaj więcej >

Koty

Zdziwiła się, gdzie kotka przeniosła kocięta. "Nie mogę ich zostawić samych, choćby na jedną noc"
Czytaj więcej >

Koty

Kotki przymarzły do podłoża. Mężczyzna uratował je w sprytny sposób, "Nie pijcie tego, to kawa"
Czytaj więcej >

Koty

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? Te produkty zniwelują nieprzyjemną woń
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]