Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-07T113604.410

YouTube/ wild favor

Mężczyzna padł ofiarą ataku drapieżnika w najmniej spodziewanym momencie.

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

To miał być spokojny poranek dla 65-letniego Austriaka. Mężczyzna jak gdyby nigdy nic szykował się do rozpoczęcia dnia. Kiedy jednak usiadł na muszli klozetowej, padł ofiarą niespodziewanego ataku.

To scena jak z koszmaru: padamy ofiarą napaści, gdy najmniej się tego spodziewamy, gdy jesteśmy najbardziej bezbronni. Czy może być gorszy moment na atak niż chwila, gdy siedzimy z opuszczonymi spodniami we własnej łazience?

Psy do sklepu?

Czy psy powinno się zabierać na zakupy? Internauci odpowiadają

CZYTAJ DALEJ

Serce stanęło mu gardle

Chwile grozy przeżył mieszkaniec austriackiego miasta Graz, gdy spokój poranka zakłócił mu atak... węża. Ponad 1,5-metrowy pyton albinos wychynął z muszli klozetowej, gdy mężczyzna akurat na niej siedział.

Austriak poczuł nagle dziabnięcie w okolicach genitaliów. Zerwał się z klozetu i serce stanęło mu w gardle. Z muszli wystawała głowa groźnego węża.

Wąż uciekł sąsiadowi

Mężczyzna natychmiast zadzwonił po policję. Szybkie śledztwo wykazało, że wąż nie jest jadowity, ale ugryziony w intymne miejsce Austriak trafił do szpitala na obserwację.

Pytony to dusiciele, które zabijają swoje ofiary, owijając się wokół nich i odcinając im dopływ powietrza. Dla ludzi najczęściej nie są groźne i w naturze unikają ich jak ognia. Mogą jednak dorosnąć nawet do 9 m długości, a wtedy stanowią zagrożenie także dla człowieka.

Wszystko wskazuje na to, że pyton należy do 24-letniego sąsiada, który trzyma w swoim mieszkaniu jeszcze 11 innych niejadowitych węży oraz kilka gekonów. Pyton najwyraźniej w jakiś sposób uciekł ze swego terrarium i przedostał się do kanalizacji, skąd miał już tylko krok do toalety swej ostatniej ofiary.

Młody człowiek, który dopuścił do ucieczki pytona, stanie przed sądem, oskarżony o zaniedbanie i niedopilnowanie swych zwierząt.

Źródło: The Guardian

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >