Swiatzwierzat.pl
królik w kąpieli

youtube.com/ Do-Re-Mi Stone

Nagrała jak kąpie królika, internauci są wściekli. Pod żadnym pozorem nie należy tak robić, trudno ogląda się wideo

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Królików nie powinno się kąpać. Te zwierząt polegają na naturalnych metodach czyszczenia swojego futra. Polewanie ich wodą nie tylko narusza naturalną warstwę ochronną ich skóry, ale także naraża je na ogromny stres, który może

Króliki to jedne z popularniejszych zwierząt domowych. Opieka nad nimi nie jest zbyt wymagająca, jeśli właściciel przestrzega kilku prostych zasad. Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, jakiej dowiadują się miłośnicy tych pupili, jest fakt, że pod żadnym pozorem nie powinno się ich kąpać. Jak widać, nie wszyscy pojmują jednak to proste zalecenie. Pewna kobieta nagrała kąpiel swojego zwierzaka i zamieściła ją w serwisie Youtube.

Królik piszczał ze strachu

Widoczna na nagraniu kobieta umieściła swojego królika w zlewie, chcąc go wykąpać. Zwierzę było przerażone nieznaną dotąd sytuacją. Gdy woda zaczęła płynąć z kranu, uszatek zaczął przeraźliwie piszczeć. Internauci komentujący film zdają się wiedzieć więcej o tych zwierzętach od jego właścicielki. W odgłosach wydawanych przez drobne zwierzę rozpoznali krzyki świadczące o prawdziwej panice.

- Te piski oznaczają, że królik jest bardzo przerażony i myśli, boi się, że może tego nie przeżyć! Proszę, traktujcie ich strach poważnie, to zwierzyna łowna, dla której takie emocje są realnym zagrożeniem - stwierdził jeden z komentujących.

Czemu nie należy kąpać królików?

Jak wspomnieliśmy wyżej, króliki to naturalnie czyste stworzenia. Podobnie jak koty, same umieją zadbać o swoją higienę. Polewanie ich wodą, w szczególności z dodatkiem środków czyszczących narusza ich naturalną warstwę tłuszczu, chroniącego wrażliwą skórę.

Futro tych zwierząt jest grube i składa się z wielu warstw. Oznacza to, że schnie długo. Mokry królik narażony jest na przeziębienie, które w wypadku przedstawicieli tego gatunku może okazać się śmiertelne. Pod żadnym pozorem nie należy lać wody bezpośrednio na uszy stworzenia.

Kolejnym ważnym aspektem jest stres związany z kąpielą oraz ryzyko utopienia zwierzaka. Króliki nie potrafią pływać. Jeśli więc znajdą się w zbyt głębokiej wodzie, po prostu zginą. Stres związany z tą sytuacją może wywołać u nich nawet atak serca.

Istnieją określone przypadki, w których wykonanie bardzo ostrożnej kąpieli będzie niezbędne (na przykład niektóre choroby skóry i infekcje). Nigdy jednak nie powinno się tego robić bez wcześniejszej konsultacji weterynaryjnej.

Zobacz film:

[EMBED-3752]

źródło: youtube.com

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >