Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nagrała jak kąpie królika, internauci są wściekli. Pod żadnym pozorem nie należy tak robić, trudno ogląda się wideo
Jakub Pasek
Jakub Pasek 18.01.2021 01:00

Nagrała jak kąpie królika, internauci są wściekli. Pod żadnym pozorem nie należy tak robić, trudno ogląda się wideo

królik w kąpieli
youtube.com/ Do-Re-Mi Stone

Króliki to jedne z popularniejszych zwierząt domowych. Opieka nad nimi nie jest zbyt wymagająca, jeśli właściciel przestrzega kilku prostych zasad. Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, jakiej dowiadują się miłośnicy tych pupili, jest fakt, że pod żadnym pozorem nie powinno się ich kąpać. Jak widać, nie wszyscy pojmują jednak to proste zalecenie. Pewna kobieta nagrała kąpiel swojego zwierzaka i zamieściła ją w serwisie Youtube.

Królik piszczał ze strachu

Widoczna na nagraniu kobieta umieściła swojego królika w zlewie, chcąc go wykąpać. Zwierzę było przerażone nieznaną dotąd sytuacją. Gdy woda zaczęła płynąć z kranu, uszatek zaczął przeraźliwie piszczeć. Internauci komentujący film zdają się wiedzieć więcej o tych zwierzętach od jego właścicielki. W odgłosach wydawanych przez drobne zwierzę rozpoznali krzyki świadczące o prawdziwej panice.

- Te piski oznaczają, że królik jest bardzo przerażony i myśli, boi się, że może tego nie przeżyć! Proszę, traktujcie ich strach poważnie, to zwierzyna łowna, dla której takie emocje są realnym zagrożeniem - stwierdził jeden z komentujących.

Czemu nie należy kąpać królików?

Jak wspomnieliśmy wyżej, króliki to naturalnie czyste stworzenia. Podobnie jak koty, same umieją zadbać o swoją higienę. Polewanie ich wodą, w szczególności z dodatkiem środków czyszczących narusza ich naturalną warstwę tłuszczu, chroniącego wrażliwą skórę.

Futro tych zwierząt jest grube i składa się z wielu warstw. Oznacza to, że schnie długo. Mokry królik narażony jest na przeziębienie, które w wypadku przedstawicieli tego gatunku może okazać się śmiertelne. Pod żadnym pozorem nie należy lać wody bezpośrednio na uszy stworzenia.

Kolejnym ważnym aspektem jest stres związany z kąpielą oraz ryzyko utopienia zwierzaka. Króliki nie potrafią pływać. Jeśli więc znajdą się w zbyt głębokiej wodzie, po prostu zginą. Stres związany z tą sytuacją może wywołać u nich nawet atak serca.

Istnieją określone przypadki, w których wykonanie bardzo ostrożnej kąpieli będzie niezbędne (na przykład niektóre choroby skóry i infekcje). Nigdy jednak nie powinno się tego robić bez wcześniejszej konsultacji weterynaryjnej.

Zobacz film:

[EMBED-3752]

źródło: youtube.com