Swiatzwierzat.pl
owczarek niemiecki w wannie

youtube.com/DogLove 24

Owczarek niemiecki nienawidzi kąpieli. Śmiertelnie obraził się na pana

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Psy zazwyczaj na samą myśl o kąpieli najchętniej schowałyby się przed opiekunami. Niestety, czasem musimy jednak zmuszać pupili, by weszli do wanny. Ten owczarek niemiecki ewidentnie nie może wybaczyć właścicielom zdrady, jakiej się wobec niego dopuścili

Owczarek niemiecki z nagrania wyraźnie nie lubi się kąpać. I mimo że jego opiekun próbuje wyegzekwować od niego buziaki i pieszczoty, pies jest nieugięty. Najwyraźniej zbyt ubodło go, że wpakowano go do wanny wbrew jego woli.

Owczarek niemiecki nienawidzi kąpieli

Psy nie przepadają za myciem. Nawet jeśli lubią pływać w morzu, czy w jeziorze, wanna i prysznic to zupełnie inna sprawa i mało który czworonóg cieszy się na myśl o czystej, pachnącej sierści.

Owczarek niemiecki z nagrania, Thor też nie jest fanem mycia. Pokazał to bardzo dobitnie swoim właścicielom, którzy nie są w stanie w żaden sposób do niego dotrzeć.

- Jestem Thor, owczarek niemiecki, naprawdę nienawidzę kąpieli. To najgorsza rzecz, którą muszę robić w swoim życiu, ale jestem do tego zmuszany, więc w zamian odmawiam całowania taty - głosi podpis pod nagraniem.

Pies, jeszcze mokry, siedzi w wannie i odwraca się od swojego pana najbardziej, jak tylko może. Mimo że mężczyzna nalega, by owczarek dał mu buziaka, ten jest nieugięty.

- Mogę dostać buziaka? Nie będzie buziaków? - dopytuje się rozbawiony właściciel, a Thor nawet nie patrzy w jego kierunku, by pokazać, jak bardzo jest niezadowolony.

Opiekunowie psa mają szczęście, że Thor ma tak łagodny charakter. Mógł przecież się na nich złościć choćby warcząc, on jednak wybrał pokojową wersję - ignorowanie ich.

Jak przekonać psa do kąpieli?

Jak sprawić, by nasz pupil nie obrażał się na nas tak jak owczarek niemiecki z nagrania? Cóż, to wcale nie takie łatwe zadanie, bowiem jak wiadomo każdy pies jest inny.

Jednak istnieje kilka sposobów, by uniknąć gniewu naszego podopiecznego. Wystarczy oswajać psa z łazienką, najlepiej najpierw "na sucho". Można próbować dawać mu smakołyki w wannie czy brodziku, głaskać go tam, by pokazać, że nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo.

Warto również delikatnie polewać psa wodą, by zobaczył, że nie jest to nic nieprzyjemnego, albo przyzwyczajać go do dźwięków prysznica, choćby myjąc się przy nim. Każdy psiak jest inny, nie na wszystkie więc zadziała ta sama metoda, ale warto próbować!

Miejmy nadzieję, że owczarek niemiecki z nagrania wybaczył w końcu swoim opiekunom - znając charakter tych łagodnych olbrzymów, domyślamy się, że tak! Zobaczcie sami, jak łatwo jest sprawić, by pies się na nas obraził na wideo poniżej.

Zobacz nagranie:

źródło: youtube.com

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >