owczarek niemiecki w wannie
Źródło: youtube.com/DogLove 24

Owczarek niemiecki nienawidzi kąpieli. Śmiertelnie obraził się na pana

17 Stycznia 2021

Psy zazwyczaj na samą myśl o kąpieli najchętniej schowałyby się przed opiekunami. Niestety, czasem musimy jednak zmuszać pupili, by weszli do wanny. Ten owczarek niemiecki ewidentnie nie może wybaczyć właścicielom zdrady, jakiej się wobec niego dopuścili skazując go na kąpiel.

Owczarek niemiecki z nagrania wyraźnie nie lubi się kąpać. I mimo że jego opiekun próbuje wyegzekwować od niego buziaki i pieszczoty, pies jest nieugięty. Najwyraźniej zbyt ubodło go, że wpakowano go do wanny wbrew jego woli.

Owczarek niemiecki nienawidzi kąpieli

Psy nie przepadają za myciem. Nawet jeśli lubią pływać w morzu, czy w jeziorze, wanna i prysznic to zupełnie inna sprawa i mało który czworonóg cieszy się na myśl o czystej, pachnącej sierści.

Owczarek niemiecki z nagrania, Thor też nie jest fanem mycia. Pokazał to bardzo dobitnie swoim właścicielom, którzy nie są w stanie w żaden sposób do niego dotrzeć.

- Jestem Thor, owczarek niemiecki, naprawdę nienawidzę kąpieli. To najgorsza rzecz, którą muszę robić w swoim życiu, ale jestem do tego zmuszany, więc w zamian odmawiam całowania taty - głosi podpis pod nagraniem.

Pies, jeszcze mokry, siedzi w wannie i odwraca się od swojego pana najbardziej, jak tylko może. Mimo że mężczyzna nalega, by owczarek dał mu buziaka, ten jest nieugięty.

Pies uratował życie 88-letniej właścicielce. Monitoring nagrał jego bohaterski wyczynPies uratował życie 88-letniej właścicielce. Monitoring nagrał jego bohaterski wyczynCzytaj dalej

- Mogę dostać buziaka? Nie będzie buziaków? - dopytuje się rozbawiony właściciel, a Thor nawet nie patrzy w jego kierunku, by pokazać, jak bardzo jest niezadowolony.

Opiekunowie psa mają szczęście, że Thor ma tak łagodny charakter. Mógł przecież się na nich złościć choćby warcząc, on jednak wybrał pokojową wersję - ignorowanie ich.

Jak przekonać psa do kąpieli?

Jak sprawić, by nasz pupil nie obrażał się na nas tak jak owczarek niemiecki z nagrania? Cóż, to wcale nie takie łatwe zadanie, bowiem jak wiadomo każdy pies jest inny.

Jednak istnieje kilka sposobów, by uniknąć gniewu naszego podopiecznego. Wystarczy oswajać psa z łazienką, najlepiej najpierw "na sucho". Można próbować dawać mu smakołyki w wannie czy brodziku, głaskać go tam, by pokazać, że nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo.

Warto również delikatnie polewać psa wodą, by zobaczył, że nie jest to nic nieprzyjemnego, albo przyzwyczajać go do dźwięków prysznica, choćby myjąc się przy nim. Każdy psiak jest inny, nie na wszystkie więc zadziała ta sama metoda, ale warto próbować!

Miejmy nadzieję, że owczarek niemiecki z nagrania wybaczył w końcu swoim opiekunom - znając charakter tych łagodnych olbrzymów, domyślamy się, że tak! Zobaczcie sami, jak łatwo jest sprawić, by pies się na nas obraził na wideo poniżej.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube.com

Następny artykuł