Swiatzwierzat.pl
szczeniaczek

youtube.com/BBC Earth

Szczeniaczek został odrzucony przez mamę. Na szczęście przyjęła go zupełnie inna rodzina

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Natura jest piękna, ale bywa również okrutna. Pewien szczeniaczek został odrzucony przez matkę tuż po urodzeniu. Gdyby na miejsce psiej mamy nie znalazł się ktoś inny, maluch prawdopodobnie by nie przeżył. Na szczęście los chciał inaczej.

Kiedy matka zobaczyła, że szczeniak jest najsłabszy z całego miotu, straciła całe zainteresowanie maluchem. Piesek nie byłby w stanie przeżyć bez matczynej opieki, na szczęście w schronisku, gdzie urodził się szczeniaczek, była też inna świeżo upieczona mama, która przyjęła go, jak swoje własne dziecko. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zastępczą matką okazała się kotka.

Kotka zaadoptowała szczeniaka

Szczeniaczek urodził się w tym samym dniu, co małe kocięta. Gdy wolontariusze w schronisku zrozumieli, że suczka nie zajmie się swoim dzieckiem, dobrze wiedzieli, co robić.

Na całe szczęście kotka zaakceptowała pieska i bez chwili wahania przyjęła go pod swoje skrzydła. Jej instynkt macierzyński okazał się na tyle silny, że świeżo upieczona mama nie miała najmniejszego problemu, z tym, by szczeniaczek dołączył do jej nowonarodzonych kociąt.

W dokumencie wypuszczonym przez telewizję BBC widzimy, jak kotka z ogromną czułością i zaangażowaniem troszczy się o swoje przybrane dziecko. Szczeniaczek, choć słaby, również doskonale przystosował się do nowego towarzystwa.

Jednak psi świat różni się nieco od kociego. Gatunki mają zupełnie inne społeczne zasady, choćby związane z karmieniem. Podczas gdy kocięta mają "przypisany" do siebie sutek matki i zawsze jedzą z tego samego, szczeniaki walczą między sobą o miejsce przy matczynej piersi.

Szczeniaczek dostał drugą szansę

W tym wypadku szczeniaczek nieco zaburzył harmonię kociej rodziny. Mimo wszystko kotka nie ma problemu z tym, by uspokoić wszystkie swoje dzieci, włącznie z tym przybranym, nie do końca stosującym się do przyjętych zasad.

Internauci, którzy zobaczyli filmik licznie komentują macierzyński instynkt kotki, a także żartują z różnic w tej nietypowej rodzinie.

- Mama kotka: "Cześć, to mój syn. Może szczekać, ale to dlatego, że jest dwujęzyczny".

- Miałem zaszczyt posiadania jednocześnie kociaka i szczeniąt. Kiedy dorastały, psy zawsze chroniły kota.

- "To dziecko jest moje. Jest brzydkie, duże i głośne, ale jest moje".

- Wyobraź sobie biednego szczeniaka, który przechodzi kryzys tożsamości, kiedy odłącza się od matki i rodzeństwa i czuje potrzebę wspięcia się na drzewo!

Wbrew pozorom, psy i koty naprawdę potrafią się między sobą dogadać. Choć zachowują się zupełnie inaczej, nic nie stoi im na przeszkodzie, by mogły się ze sobą wychowywać, a w przyszłości nawet przyjaźnić!

Zobacz wideo:

źródło: youtube.com

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >