Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kozica z młodym hasa po śniegu. Niezwykły widok uwieczniono na zdjęciach
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.11.2021 01:00

Kozica z młodym hasa po śniegu. Niezwykły widok uwieczniono na zdjęciach

Kozice na śniegu
facebook/Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe

Do Polski lada moment zawita prawdziwa zima. Tymczasem w niektórych częściach kraju spadł już pierwszy śnieg. Miłośnik dzikiej przyrody udokumentował na zdjęciu niezwykłe spotkanie z kozicami górskimi, które wesoło spacerowały po śnieżnobiałym lesie.

Pan Łukasz Cicheckim miał niewyobrażalny fart, planując spacer po lasach na Dolnym Śląsku tuż po pierwszych w tym roku opadach śniegu. Kiedy przemierzał łono natury, brnąc stopami w puszystych zaspach, na jego drodze pojawiły się przepiękne zwierzęta.

Leśnicy nie dowierzają własnym oczom, "To jak wygrana w lotto!"

Fotografujący przypadkiem ujrzał kozicę górską. Nie była sama, tuż za mamą dreptało o połowę mniejsze koźlątko.

Zdjęcia zwierząt zostały opublikowane na profilu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Nadleśnictwa w Międzylesiu na Facebooku. Jak się okazuje, rzadko kogo spotyka zaszczyt zobaczenia ich na wolności.

- W lesie zima zawitała na całego. Śnieg, mróz i spotkanie z wychodzącą na posiłek zwierzyną. Tym razem, kolega Łukasz spotkał spacerując po lesie kozicę górską z koźlęciem. Nie wiem, czy wiecie ale ja powtarzam że spotkanie z kozicą w lesie to jak wygrana w lotto. Zawsze, kiedy chodzę po lesie, mam nadzieję, że ją spotkam... - napisała na Facebooku Joanna Krawiec, przedstawicielka Nadleśnictwa Międzylesie.

Turysto, nie dokarmiaj dzikich zwierząt

Korzystając z okazji, leśnicy przypomnieli o zasadach obowiązujących na łonie dzikiej natury. Aby przeciwdziałać powstawaniu wysypisk śmieci na terenie lasów, turyści są zobowiązani zabierać ze sobą wszystkie śmieci. Niosą one poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego i leśnych mieszkańców.

- Pamiętajcie jednak, że kiedy spotykamy zwierzęta w lesie, nie wolno ich karmić ani płoszyć. Las to ich dom, a my jesteśmy tutaj gośćmi. PS. Wybierając się na spacer do lasu nie zapomnijcie się ciepło ubrać. Czapka i rękawiczki to podstawa w zimie. Ale warto mieć ze sobą aparat jak kolega Łukasz, by uchwycić piękne chwile - czytamy w komunikacie.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami