Swiatzwierzat.pl
Kozice na śniegu

facebook/Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe

Kozica z młodym hasa po śniegu. Niezwykły widok uwieczniono na zdjęciach

28 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Do Polski lada moment zawita prawdziwa zima. Tymczasem w niektórych częściach kraju spadł już pierwszy śnieg. Miłośnik dzikiej przyrody udokumentował na zdjęciu niezwykłe spotkanie z kozicami górskimi, które wesoło spacerowały po śnieżnobiałym lesie.

Pan Łukasz Cicheckim miał niewyobrażalny fart, planując spacer po lasach na Dolnym Śląsku tuż po pierwszych w tym roku opadach śniegu. Kiedy przemierzał łono natury, brnąc stopami w puszystych zaspach, na jego drodze pojawiły się przepiękne zwierzęta.

Leśnicy nie dowierzają własnym oczom, "To jak wygrana w lotto!"

Fotografujący przypadkiem ujrzał kozicę górską. Nie była sama, tuż za mamą dreptało o połowę mniejsze koźlątko.

Zdjęcia zwierząt zostały opublikowane na profilu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Nadleśnictwa w Międzylesiu na Facebooku. Jak się okazuje, rzadko kogo spotyka zaszczyt zobaczenia ich na wolności.

- W lesie zima zawitała na całego. Śnieg, mróz i spotkanie z wychodzącą na posiłek zwierzyną. Tym razem, kolega Łukasz spotkał spacerując po lesie kozicę górską z koźlęciem. Nie wiem, czy wiecie ale ja powtarzam że spotkanie z kozicą w lesie to jak wygrana w lotto. Zawsze, kiedy chodzę po lesie, mam nadzieję, że ją spotkam... - napisała na Facebooku Joanna Krawiec, przedstawicielka Nadleśnictwa Międzylesie.

Zdjęcie ilustracyjne: pasażerowie w samolocie

Podczas lotu karmiła kota własną piersią? Reakcja załogi była natychmiastowa

CZYTAJ DALEJ

Turysto, nie dokarmiaj dzikich zwierząt

Korzystając z okazji, leśnicy przypomnieli o zasadach obowiązujących na łonie dzikiej natury. Aby przeciwdziałać powstawaniu wysypisk śmieci na terenie lasów, turyści są zobowiązani zabierać ze sobą wszystkie śmieci. Niosą one poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego i leśnych mieszkańców.

- Pamiętajcie jednak, że kiedy spotykamy zwierzęta w lesie, nie wolno ich karmić ani płoszyć. Las to ich dom, a my jesteśmy tutaj gośćmi. PS. Wybierając się na spacer do lasu nie zapomnijcie się ciepło ubrać. Czapka i rękawiczki to podstawa w zimie. Ale warto mieć ze sobą aparat jak kolega Łukasz, by uchwycić piękne chwile - czytamy w komunikacie.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >