Swiatzwierzat.pl
Simon i kocięta

youtube/The Fluffiest

Kocurek po raz pierwszy zobaczył kociątko. Jego reakcja stopi serce największego twardziela (WIDEO)

28 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Właścicielka kota o imieniu Simon nagrała jego pierwsze spotkanie z nowo narodzonymi oseskami. Futrzany przyjaciel nie do końca wiedział, w jaki sposób się zachować, ponieważ nigdy wcześniej nie miał kontaktu z kociętami. Jednakże kiedy zobaczył dwie małe istotki, poczuł między nimi silną więź.

W świecie zwierząt rolę opiekuna potomstwa zazwyczaj instynktownie przejmuje samica. Jak w przypadku każdej reguły, istnieją pewne wyjątki. U niektórych stworzeń dumny ojciec odgrywa ważną rolę w wychowaniu młodych. Chociaż to samce pingwinów znajdują się na podium, kot Simon również okazał się być doskonałym tatą.

Kocur po raz pierwszy w życiu zobaczył malutkie kociątko

Właścicielka kociej ferajny postanowiła przedstawić swojemu dorosłemu pupilowi dwa nowo narodzone oseski. Zanim jednak doszło do emocjonującego spotkania, chwyciła kamerę i włączyła nagrywanie.

Na filmie widzimy, że Simon jest z początku nieco onieśmielony widokiem puszystych kuleczek leżących na fioletowym ręczniku. Ostrożnie skrada się po łóżku i spogląda na swoją panią z dezorientacją, jak gdyby pytał, o co właściwie chodzi. Kiedy kobieta przysuwa jedno z kociątek w stronę Simona, niebieskooki przystojniak dokładnie obwąchuje jego pyszczek. Zapach zaledwie kilkudniowego kotka musi być dla niego kompletną nowością!

Zagadka

Czy znajdziesz na obrazku dwa koty? Tylko nielicznym się to udaje

CZYTAJ DALEJ

W następnych sekundach filmu widzimy, że kocurek coraz pewniej podchodzi do małych stworzonek. Trąca je nosem i wącha ze wszystkich możliwych stron. Czyżby zaczął przebudzać się w nim instynkt tacierzyński? Coś czujemy, że to tylko kwestia czasu, kiedy pozwoli maluchom przytulić się do jego mięciutkiego futerka.

Chociaż nie uzyskujemy informacji, czy Simon jest biologicznym ojcem osesków, najwidoczniej nie ma to dla niego większego znaczenia. Szkoda tylko, że w trakcie kręcenia filmu maluchy nadal nie otworzyły oczu, przez co nie zdawały sobie sprawy, kto ogląda je z tak wielkim skupieniem. Opiekunka zwierzaków z pewnością już nie może się doczekać, kiedy jej nowi podopieczni zaczną eksplorować otaczający ich świat!

Zobacz nagranie:

Lubisz oglądać przełomowe momenty w życiu czworonożnych przyjaciół? Koniecznie sprawdź reakcje kociego ojca, który po raz pierwszy zobaczył swoje kocięta. Jego mina nie ma sobie równych!

Źródło: youtube/The Fluffiest

Czy wiesz wszystko o czarnych kotach? SPRAWDŹ, czym mogą Cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 8

Nie ma na świecie dwóch kotów o identycznym:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >