Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kocurek po raz pierwszy zobaczył kociątko. Jego reakcja stopi serce największego twardziela (WIDEO)
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.11.2021 01:00

Kocurek po raz pierwszy zobaczył kociątko. Jego reakcja stopi serce największego twardziela (WIDEO)

Simon i kocięta
youtube/The Fluffiest

Właścicielka kota o imieniu Simon nagrała jego pierwsze spotkanie z nowo narodzonymi oseskami. Futrzany przyjaciel nie do końca wiedział, w jaki sposób się zachować, ponieważ nigdy wcześniej nie miał kontaktu z kociętami. Jednakże kiedy zobaczył dwie małe istotki, poczuł między nimi silną więź. 

W świecie zwierząt rolę opiekuna potomstwa zazwyczaj instynktownie przejmuje samica. Jak w przypadku każdej reguły, istnieją pewne wyjątki. U niektórych stworzeń dumny ojciec odgrywa ważną rolę w wychowaniu młodych. Chociaż to samce pingwinów znajdują się na podium, kot Simon również okazał się być doskonałym tatą.

Kocur po raz pierwszy w życiu zobaczył malutkie kociątko

Właścicielka kociej ferajny postanowiła przedstawić swojemu dorosłemu pupilowi dwa nowo narodzone oseski. Zanim jednak doszło do emocjonującego spotkania, chwyciła kamerę i włączyła nagrywanie.

Na filmie widzimy, że Simon jest z początku nieco onieśmielony widokiem puszystych kuleczek leżących na fioletowym ręczniku. Ostrożnie skrada się po łóżku i spogląda na swoją panią z dezorientacją, jak gdyby pytał, o co właściwie chodzi. Kiedy kobieta przysuwa jedno z kociątek w stronę Simona, niebieskooki przystojniak dokładnie obwąchuje jego pyszczek. Zapach zaledwie kilkudniowego kotka musi być dla niego kompletną nowością!

Znaleźli kota z dołączonym listem. Poprzednia opiekunka ma nadzieję, że ktoś "pokocha go bardziej"

"Jesteś pewien, że to moje?"

W następnych sekundach filmu widzimy, że kocurek coraz pewniej podchodzi do małych stworzonek. Trąca je nosem i wącha ze wszystkich możliwych stron. Czyżby zaczął przebudzać się w nim instynkt tacierzyński? Coś czujemy, że to tylko kwestia czasu, kiedy pozwoli maluchom przytulić się do jego mięciutkiego futerka.

Chociaż nie uzyskujemy informacji, czy Simon jest biologicznym ojcem osesków, najwidoczniej nie ma to dla niego większego znaczenia. Szkoda tylko, że w trakcie kręcenia filmu maluchy nadal nie otworzyły oczu, przez co nie zdawały sobie sprawy, kto ogląda je z tak wielkim skupieniem. Opiekunka zwierzaków z pewnością już nie może się doczekać, kiedy jej nowi podopieczni zaczną eksplorować otaczający ich świat!

Lubisz oglądać przełomowe momenty w życiu czworonożnych przyjaciół? Koniecznie sprawdź reakcje kociego ojca, który po raz pierwszy zobaczył swoje kocięta. Jego mina nie ma sobie równych!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Myślała, że adoptowała zwykłe kociątko, dopiero sąsiedzi ją uświadomili. „Za 6 miesięcy wydrapie ci oczy"

Krokodyl omal nie odgryzł ręki turyście. 68-latek pomylił go z zabawką

Kot pierwszy raz zobaczył szczeniaki. Jego reakcja? Bezcenna

Źródło: youtube/The Fluffiest