Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Ukradła mięso ze sklepu, wszystko na oczach klientów. Gdy poznali powód, zmiękły im serca
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 25.09.2023 08:27

Ukradła mięso ze sklepu, wszystko na oczach klientów. Gdy poznali powód, zmiękły im serca

Ukradła mięso ze sklepu
Ukradła mięso ze sklepu, źródło: youtube.com/@MiddleEastEye

Na dziale mięsnym jednego ze sklepów spożywczych doszło do kradzieży. Co więcej, w rolę złodzieja wcielił się ktoś nietypowy, kto nie miał oporów przed wyniesieniem smacznego kąska, pomimo licznych świadków. Jeden z pracowników śledził przestępcę, żeby przekonać się, co skłoniło go do tego zachowania. Kiedy motyw jego postępowania stały się jasny, nie sposób było mu nie wybaczyć.

Wszedł do sklepu spożywczego z niecnym zamiarem

Zwierzęta nie są mile widziane w sklepach spożywczych. Dlatego niektóre czworonogi, bo wejściu do wnętrza obiektu wypełnionego jedzeniem, za wszelką cenę usiłują stać się niewidoczne. Jednak tak nie było w tym przypadku.

Biało-rudy kot wbiegł do marketu, po czym udał się na dział mięsny. Jego zamiary już na pierwszy rzut oka były jasne. Czworonóg usiłował znaleźć coś, co doskonale sprawdzi się w roli pysznego posiłku. Obecność kilku pracowników sklepu oraz klientów zupełnie go nie spłoszyła. Zwierzak był bardzo zdeterminowany do osiągnięcia założonego celu. 

Mogły zginąć pod kołami, gdyby nie on. Biegały po ruchliwej drodze, nikt nie zatrzymał się, by pomóc

Kot jak postanowił, tak zrobił

Jak wiadomo, koty charakteryzują się wyjątkowym sprytem. Biały czworonóg postanowił wykorzystać tę cechę na swoją korzyść. Doskonale wybrał moment, oraz obiekt swojego zainteresowania. Nagle rzucił się na paczkę z mięsem, po czym ze swoim łupem w pysku, natychmiast udał się do wyjścia. 

Świadków tego zdarzenia było co najmniej kilku. Co więcej, gabaryty paczki z mięsem były na tyle duże, że uniemożliwiły one czworonogowi szybkie oddalenie się z miejsca “zbrodni”. Jeden z pracowników sklepu postanowił śledzić zwierzaka, żeby przekonać się, co zrobi on ze swoją upolowaną zdobyczą. 

kot (1).jpg
Czworonożny złodziej niespecjalnie przejmował się opinią świadków, źródło: youtube.com/@MiddleEastEye

Okazało się, że motyw postępowania złodziejki był wyjątkowy

Podróż złodzieja z łupem trwała całkiem długo. Jednak u jej celu jasne stało się, dlaczego czworonogowi tak bardzo zależało na zdobyciu czegoś do jedzenia. Okazało się, że puchatym złodziejem jest matka kilku kociąt, które czekały, aż przyniesie im coś, czym będą mogły wypełnić swoje brzuszki.

Widok ten był bardzo wzruszający dla wielu osób. Nagle nikt nie miał pretensji do kotki o jej zachowanie. Każdy rozumiał, że bezdomna matka musiała działać dla dobra swoich pociech. Czasami prawdą okazuje się być to, że cel uświęca środki.

kot.jpg
Na złodziejskie łowy było dużo chętnych, źródło: youtube.com/@MiddleEastEye

Źródło: lastampa.it, youtube.com/@MiddleEastEye