Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot nie schodził im z kolan. Znaleźli kreatywny sposób, by w końcu móc zająć się swoimi obowiązkami
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 26.09.2023 07:20

Kot nie schodził im z kolan. Znaleźli kreatywny sposób, by w końcu móc zająć się swoimi obowiązkami

Kot
Kot, źródło: youtube.com/@NinaStory123

Dziesięcioletnia kotka o imieniu Ziggy uwielbia się przytulać. Można śmiało powiedzieć, że czworonóg ten na punkcie czułości ma prawdziwą obsesję. Samiczka najchętniej cały dzień spędzałaby na kolanach swoich opiekunów. Kiedy próbowali robić cokolwiek, ich pupilka bezustannie domagała się o uwagę. Dlatego właściciele Ziggy musieli wymyślić coś, co umożliwi im normalne funkcjonowanie w domu.

Trafił im się wyjątkowo towarzyski kot

Każdy kot ma inny charakter. Wiele mruczków nie specjalnie lubi spędzać czas na pieszczotach i przytulaniu. Jednak są też takie, dla których jest to najwspanialsza forma aktywności na świecie. Do drugiej grupy z całą pewnością można zaliczyć Ziggy, dziesięcioletnią szylkretową kotkę. 

Jej opiekunowie, Rebeca i Alex bardzo kochają i doceniają swoją pupilkę. Oboje chętnie spędzają z nią czas. Kiedy są w domu, kotka nie odstępuje ich ani na chwilę. Jednak w pewnym momencie okazało się, że nawet wyjątkowo przyjacielskie usposobienie może mieć pewne wady. 

Nagle osunęła się pod nim ziemia i gruchnął w przepaść. Mężczyzna był przekonany, że nie żyje

Zachowanie kotki zaczęło być problematyczne

Okazało się, że zamiłowanie Ziggy do przytulania się, na pewnym etapie życia jej opiekunów zaczęło być problematyczne. Zarówno Rebeca jak i Alex rozpoczęli pracę zdalną, w związku z czym swoje obowiązki zawodowe wykonywali w domu.

Kotka uważała, że skoro są na miejscu, nie ma problemu w tym, żeby całymi dniami się przytulać. Zwierzak był bardzo uparty, kiedy był ignorowany, bezceremonialnie wchodził na laptopa, domagając się uwagi. To w znacznym stopniu utrudniało parze pracę.  

Wiedzieli, że muszą wymyślić coś, dzięki czemu Ziggy nie będzie bezustannie domagać się przytulania. Mieli jeden pomysł, postanowili sprawdzić, czy kotka uzna go za dobre rozwiązanie. 

Opiekunowie kotki znaleźli rozwiązanie, które usatysfakcjonowało każdego

Opiekunowie Ziggy postanowili zrobić dla niej legowisko w kształcie… ludzkich nóg. Mieli nadzieję, że dzięki temu, kotka leżąc na nim, będzie czuła się jak na kolanach swoich ukochanych opiekunów.

Pomysł był nietypowy, ale okazał się być strzałem w dziesiątkę. Alex wypchał swoje spodnie miękkimi materiałami. Dzięki temu gadżet dla kotki był nie tylko w jej ulubionym kształcie, ale pachniał zupełnie tak, jakby Ziggy leżała na swoim opiekunie. 

Okazało się, że czworonóg chętnie ucina sobie drzemki w swoim nowym legowisku, dzięki czemu Rebeca i Alex mogą w spokoju skupić się na swojej pracy. 

Źródło: boredpanda.com