Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Dopiero co trafił do nowego domu, dzisiaj skoczył z 2. piętra. Szokujące doniesienia, winni opiekunowie?
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 06.09.2023 14:51

Dopiero co trafił do nowego domu, dzisiaj skoczył z 2. piętra. Szokujące doniesienia, winni opiekunowie?

Pies
Pies, źródło: facebook.com/dzisiaj.w.gliwicach

Uchylone okno, do którego pupil ma swobodny dostęp, może być przyczyną ogromnej tragedii. Zwierzęta nie są świadome zagrożenia, jakie niesie za sobą wychylanie się z wysokiego budynku. Co więcej, wiele czworonogów chętnie wchodzi na parapety, aby sprawdzić, co ciekawego dzieje się w okolicy. Dzisiaj zrobił to owczarek niemiecki, który został adoptowany kilka dni temu. Zwierzak utknął po zewnętrznej stronie parapetu, na wysokości drugiego piętra. Interweniowała policja i straż pożarna. Niestety, ziścił się najgorszy z możliwych scenariuszy.

Owczarek niemiecki leżał na parapecie

Dzisiaj, w Gliwicach, w godzinach porannych doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji z udziałem zwierzęcia. Zdarzenie miało miejsce w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Matejki.

Owczarek niemiecki, który kilka dni temu został adoptowany ze schroniska dla bezdomnych zwierząt, wyszedł przez okno z mieszkania, które znajdowało się na drugim piętrze. Czworonóg najpierw siedział po zewnętrznej stronie parapetu, a następnie przeniósł się na dach kamienicy. Świadkowie zdarzenia wezwali policję oraz straż pożarną. 

Jej pojawienie się ma zwiastować koniec świata. Przejdzie szereg badań, by sprawdzić, czy jest bez skazy

Pies wyskoczył z drugiego piętra

Przedstawiciele służb mundurowych natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia udali się pod wskazany adres. Niestety, interwencja profesjonalistów nie uchroniła przed ziszczeniem się najgorszego scenariusza.

Mieszkanie, z którego czworonóg wydostał się na zewnątrz, było zamknięte. Wszystko wskazywało na to, że pies był sam w domu. Owczarek niemiecki wyskoczył z dachu, z wysokości drugiego piętra. Zwierzę nie przeżyło upadku. 

Sprawa jest badana przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gliwicach. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, które mogą mieć istotne znaczenie dla śledztwa, proszony jest o kontakt z lokalną policją. 

Policja bada okoliczności zdarzenia

Według wstępnych ustaleń do tragedii doszło w następujący sposób: adoptowany owczarek niemiecki został sam w mieszkaniu. Jedno z okien było uchylone. To właśnie przez nie czworonóg musiał wydostać się na zewnątrz budynku. 

Podczas gdy pies był na zewnątrz, okno się zatrzasnęło. Czworonóg skoczył, ponieważ nie miał możliwości powrotu do mieszkania. 

Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest w toku. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione w trakcie postępowania karnego prowadzonego przez lokalny komisariat. 

Źródło: gliwice.policja.gov.pl