Swiatzwierzat.pl

unsplash/Roman Fox; twitter/Fondation 30 Millions d'Amis

Kot uciekł na tory, pracownicy kolei odmówili pomocy. Pociąg rozjechał zwierzę na oczach właścicieli

26 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Tragiczne wydarzenia rozegrały się na początku roku w Paryżu, gdy czekającym na peronie pasażerkom z transportera uciekł kot. Wystraszone zwierzę schowało się pod składem TGV, który czekał na swój odjazd. Choć właścicielki błagały pracowników, by opóźnili odjazd pociągu, ci pozostali bezwzględni. Pupil został rozjechany na ich oczach.

Śmierć ukochanego zwierzaka to dla jego opiekuna jedna z najgorszych chwil , z którą niestety musi się zmierzyć. Jednak trudno sobie wyobrazić, co musi czuć osoba, która widzi, jak jej ukochany pupil ginie w tragiczny sposób, któremu dało się zapobiec. Georgia i jej 15-letnia córka nigdy nie zapomną widoku ich kota Neko, którego rozjechał pociąg. By tego uniknąć, wystarczyła odrobina empatii u pracowników kolei.

Na własne oczy widziały, jak ich kota rozjeżdża pociąg

Dla Georgii i jej 15-letniej córki 2023 roku zaczął się w jeden z najgorszych sposobów, jaki tylko mógłby przyjść im do głowy. Wraz z ukochanym kotem wybrały się w podróż pociągiem ze stacji Montparnasse w Paryżu do Bordeaux. Choć zwierzę znajdowało się w transporterze, w pewnej chwili udało mu się z niego uciec. Nie wiedząc, co ma zrobić, przestraszony ukrył się pod czekającym na odjazd potężnym składem TGV.

Przerażone właścicielki kota, ile sił w nogach pobiegły poinformować o zaistniałej sytuacji pracowników kolei. Pomimo wielu prób nie udało im się schwytać Neko, lecz nie poddawały się i robiły wszystko, co w ich mocy, by zwabić zwierzę do siebie. Jednak godzina odjazdu pociągu zbliżała się coraz bardziej.

Georgia i Melaïna błagały, by opóźnić odjazd składu, ponieważ zarówno one, jak i pracownicy kolei doskonale zdawali sobie sprawę, że jeśli pociąg ruszy, dla kota nie będzie już żadnego ratunku i zginie pod jego kołami. Jednak ich prośby nic nie dały. Kobiety na własne oczy widziały, jak ich ukochany pupil zostaje rozjechany i umiera na ich oczach.

- Czuliśmy się, jakbyśmy rozmawiali ze ścianą. To było okropne! - wspomina opiekunka tragicznie zmarłego kota. - Powiedzieli nam, że to nie ich problem, że to tylko kot i że powinniśmy trzymać go na smyczy.

"Akt okrucieństwa skutkujący śmiercią zwierzęcia"

Na tragiczne wydarzenie, które miało miejsce na paryskiej stacji kolejowej, obojętna nie pozostała francuska Fundacja 30 Milionów Przyjaciół. W ich opinii nie podlega wątpliwości fakt, że pracownicy kolei przyczynili się do "aktu okrucieństwa skutkującego śmiercią zwierzęcia". W związku z tym postanowili złożyć skargę na przewoźnika kolejowego SNCF.

- Właścicielki zapłaciły za bilet, aby kot mógł legalnie podróżować. A zatem pasażer SNCF został świadomie potrącony! - grzmi prezes fundacji Reha Hutin.

W ramach rekompensaty przewoźnik zaproponował kobietom, które straciły kota darmowy bilet na przejazd do Bordeaux. Natomiast pracownicy kolei tłumaczą się z zaistniałego szokującego wydarzenia w następujący sposób:

- Schodzenie na tory jest niezwykle niebezpieczne, ponieważ są one pod napięciem. Równolegle po torach przejeżdżają pociągi (...) W dodatku tego dnia był powrót z urlopów, więc na stacji było sporo ludzi. Nie mogliśmy tak łatwo zatrzymać ruchu.

Georgii i jej córce do tej pory trudno otrząsnąć się po tym, czego doświadczyły. Wyrażają głębokie nadzieje, że nikogo więcej nie spotka coś tak okrutnego.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: fakt.pl; 30millionsdamis.fr

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Koty

Niewidomy kot przytula każdego, kogo spotka. Marzy tylko o kochającej rodzinie
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego źrenice kociego oka zmieniają kształt? Można się mocno zdziwić
Czytaj więcej >

Koty

Kotek podąża za każdym, kogo spotka. Na jego obróżce znajduje się ważny apel
Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot cierpliwie czekał na ławce, żeby ktoś zwrócił na niego uwagę. Do czasu
Czytaj więcej >

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Koty

Koty

Kamila Sabatowska

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
Czytaj więcej >
Koty

Kamila Sabatowska

Ile kotów potrafisz dostrzec na obrazku? To zagadka dla prawdziwych koneserów testów na spostrzegawczość
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Adoptowała 18-letnią kotkę, nie spodziewała się, że zwierzę odwdzięczy się w ten sposób
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Gdzie głaskać kota, aby sprawić mu największą przyjemność? Te miejsca zdecydowanie omijaj
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Czytaj więcej >
Koty

Klaudia Piechocka

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd
Czytaj więcej >