Swiatzwierzat.pl
kot spacerowicz

facebook/Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Kot-spacerowicz oddalił się od domu 300 kilometrów. Udało się odnaleźć jego właścicieli

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Właściciele odnaleźli ukochanego kota po wielu tygodniach rozłąki. Szukali go po całym mieście, publikowali ogłoszenia w sieci, jednak nie spodziewali się, że odnajdą mruczka tak daleko. Kot czekał na opiekunów w schronisku w Poznaniu, oddalonym od miejsc

Ta historia zakończyła się szczęśliwie, jednak wiele takich przypadków rzadko kończy się z "happy endem". Rodzina przez wiele tygodni poszukiwała ukochanego kota. Kiedy powoli tracili już nadzieję, mruczek odnalazł się w schronisku! 

Kot czekał w schronisku przez 3 tygodnie 

Nie do końca wiemy, jak kotu udało się trafić do schroniska oddalonego od miejsca zamieszkania o 300 kilometrów, ale całe szczęście znalazł się w przytulisku, a nie na drodze. Kocur przez prawie 3 tygodnie czekał na właścicieli. Jak zaznaczają pracownicy schroniska w Poznaniu, powoli tracili nadzieję na odnalezienie opiekuna i przygotowywali zwierzaka do adopcji. 

- Jak się później okazało kot do naszego miasta zabrał się „na gapę” z miasta oddalonego od Poznania o prawie 300 km. Mimo, że jego właściciele podejmowali rozpaczliwe próby odnalezienia zwierzęcia nie przyszło im do głowy, aby szukać go właśnie u nas - czytamy na Facebooku Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

Kot nie posiadał czipa, więc odnalezienie właścicieli niemal graniczyło z cudem. Niemniej jednak cała historia zakończyła się szczęśliwie. 

- Ostatecznie jednak rozwieszane przez właścicieli ogłoszenia i czujność kilku osób sprawiła, że ten jegomość odpoczywa już w domu po swojej szalonej przygodzie - dodają pracownicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Dlaczego warto czipować zwierzęta?

Czipowanie zwierząt znaczenie skraca czas poszukiwań. Dzięki specjalnemu urządzeniu weterynarze mogą odczytać dane właściciela, które pozwolą na szybki kontakt z opiekunem. Czip nie przeszkadza zwierzakowi w codziennym życiu, znajduje się pod skórą, jest niewyczuwalny. Sam "zabieg" trwa kilka minut, a po nim czworonóg może wrócić od razu do domu.

W wielu miastach Polski np. w Poznaniu czipowanie jest bezpłatne! Aby zaczpiować zwierzaka należy zgłosić się do odpowiedniego gabinetu (lista lecznic na https://schronisko.com/), z którym miasto ma podpisaną umowę, wypełnić wniosek i zapisać się na zabieg. 

- Czip pozwala zaginionemu zwierzęciu szybciej wrócić do właściciela. Każdemu psu czy kotu trafiającemu do schroniska sprawdzamy czipa. Jeśli ma, kontaktujemy się z właścicielem, by odebrał swoje zwierzę - zaznaczają pracownicy schroniska.

W zależności od miejscowości cena czipowania waha się między 50 a 150 złotych.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >