Swiatzwierzat.pl
kot spacerowicz

facebook/Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Kot-spacerowicz oddalił się od domu 300 kilometrów. Udało się odnaleźć jego właścicieli

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Właściciele odnaleźli ukochanego kota po wielu tygodniach rozłąki. Szukali go po całym mieście, publikowali ogłoszenia w sieci, jednak nie spodziewali się, że odnajdą mruczka tak daleko. Kot czekał na opiekunów w schronisku w Poznaniu, oddalonym od miejsc

Ta historia zakończyła się szczęśliwie, jednak wiele takich przypadków rzadko kończy się z "happy endem". Rodzina przez wiele tygodni poszukiwała ukochanego kota. Kiedy powoli tracili już nadzieję, mruczek odnalazł się w schronisku! 

Kot czekał w schronisku przez 3 tygodnie 

Nie do końca wiemy, jak kotu udało się trafić do schroniska oddalonego od miejsca zamieszkania o 300 kilometrów, ale całe szczęście znalazł się w przytulisku, a nie na drodze. Kocur przez prawie 3 tygodnie czekał na właścicieli. Jak zaznaczają pracownicy schroniska w Poznaniu, powoli tracili nadzieję na odnalezienie opiekuna i przygotowywali zwierzaka do adopcji. 

- Jak się później okazało kot do naszego miasta zabrał się „na gapę” z miasta oddalonego od Poznania o prawie 300 km. Mimo, że jego właściciele podejmowali rozpaczliwe próby odnalezienia zwierzęcia nie przyszło im do głowy, aby szukać go właśnie u nas - czytamy na Facebooku Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

Kot nie posiadał czipa, więc odnalezienie właścicieli niemal graniczyło z cudem. Niemniej jednak cała historia zakończyła się szczęśliwie. 

- Ostatecznie jednak rozwieszane przez właścicieli ogłoszenia i czujność kilku osób sprawiła, że ten jegomość odpoczywa już w domu po swojej szalonej przygodzie - dodają pracownicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Dlaczego warto czipować zwierzęta?

Czipowanie zwierząt znaczenie skraca czas poszukiwań. Dzięki specjalnemu urządzeniu weterynarze mogą odczytać dane właściciela, które pozwolą na szybki kontakt z opiekunem. Czip nie przeszkadza zwierzakowi w codziennym życiu, znajduje się pod skórą, jest niewyczuwalny. Sam "zabieg" trwa kilka minut, a po nim czworonóg może wrócić od razu do domu.

W wielu miastach Polski np. w Poznaniu czipowanie jest bezpłatne! Aby zaczpiować zwierzaka należy zgłosić się do odpowiedniego gabinetu (lista lecznic na https://schronisko.com/), z którym miasto ma podpisaną umowę, wypełnić wniosek i zapisać się na zabieg. 

- Czip pozwala zaginionemu zwierzęciu szybciej wrócić do właściciela. Każdemu psu czy kotu trafiającemu do schroniska sprawdzamy czipa. Jeśli ma, kontaktujemy się z właścicielem, by odebrał swoje zwierzę - zaznaczają pracownicy schroniska.

W zależności od miejscowości cena czipowania waha się między 50 a 150 złotych.

Zobacz zdjęcie:

[EMBED-4231]

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >
kot w oknie

Koty

Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci

Czytaj więcej >
drzwi

Koty

Żona nakryła męża na nietypowej czynności z kotem. Wideo jest hitem w sieci

Czytaj więcej >