Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Kot kleptoman kradnie rzeczy sąsiadów. Zabiera wszystkie buty, które wpadną mu w łapy
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 24.02.2023 11:11

Kot kleptoman kradnie rzeczy sąsiadów. Zabiera wszystkie buty, które wpadną mu w łapy

kot
fot. Facebook/@Jordan The Feline Cat Burglar

Kot czerpie ogromną satysfakcję z polowania na myszy, ptaki czy inne drobne stworzenie i przynoszenia ich do domu. Jednak, gdy w mieszkaniu znajdą się obgryzione buty i inne przedmioty podejrzenia zwykle padają na psa. Nie zawsze jest to jednak prawda, czego dowodem jest historia pewnego kociego kleptomana.

Jednym z kotów, którego nie satysfakcjonuje zwykłe polowanie na myszy jest Jordan. To zwierzak mieszkający wraz ze swoimi opiekunami w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. Ma on niespotykane dla swojego gatunku nawyki.

Kot okrada wszystkich sąsiadów

Koty, nawet jeżeli mają sporo zabawek, to i tak mogą czuć się znudzone. Szukają wtedy nowych rzeczy, które mogą posłużyć im za nowe atrakcje czy gryzaki. Przykładem takiego zjawiska jest m.in. historia z udziałem kota Keitha, który znosił do domu najróżniejsze przedmioty - począwszy od koronkowej bielizny, a na narkotykach skończywszy.

Okazuje się, że Keith ma godnego rywala, bowiem ulubionym zajęciem Jordana - bohatera niniejszego artykułu - jest kradzież butów osobom mieszkającym w okolicy. Po “upolowaniu” zdobyczy czarno-biały kot przynosi ją na posesję swojego rodzinnego domu, a jego łupy można liczyć w dziesiątkach, o ile nie setkach!

Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

Kot śledzony przez właścicieli

Jordan prezentuje swoim opiekunom najróżniejsze rodzaje obuwia - pojedyncze adidasy, klapki, tenisówki, kapcie czy nawet gumiaki. Widocznie przeznaczenie czy użyteczność butów nie ma dla niego większego znaczenia, choć zdarzały się przypadki, iż po pewnym czasie kompletował parę.

Początkowe odkrycie hobby swojego kota musiało być dla właścicielki szokujące. Z pewnością właściciele skradzionego obuwia żądali od niej wyjaśnień i zadośćuczynienia za szkody, ale montaż nadajnika GPS załagodził sytuację.

Właścicielka Jordana postanowiła śledzić trasę nocnych eskapad swojej pociechy. W czasie jednej nocy czworonóg potrafi pokonać nawet 10 kilometrów i kilkukrotnie zaglądać do jednego domu.

 

Kot złodziej pod kontrolą

Właścicielka kota postanowiła założyć na Facebooku grupę, gdzie udostępnia zdobycze Jordana. Dzięki temu sąsiedzi z okolicy mogą namierzyć zabrane im obuwie. Losy Jordana wstawia także na Instagrama.

Pamiętajmy, że najskuteczniejszym sposobem rozwiązania problemu kleptomanii u zwierzaków jest poświecenie im więcej czasu na zabawę lub ukrywanie potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, które mogą stać się następną “ofiarą” pupila. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: krakvet.pl/wamiz.pl